جامع نیوز:نخستین نشست اعضای اتاق بازرگانی ایران و سوئیس با حمایت ویژه بانک سامان در تهران برگزار شد. به گزارش جامع نیوز، در این نشست که با حضور جولیو هاز سفیر سوییس در ایران، تعدادی از رایزنان اقتصادی سفارت‌های اروپایی در ایران و جمعی از تجار و صادرکنندگان ایرانی برگزار شد، ولی ضرابیه رییس هیئت‌مدیره […]

جامع نیوز:نخستین نشست اعضای اتاق بازرگانی ایران و سوئیس با حمایت ویژه بانک سامان در تهران برگزار شد.

به گزارش جامع نیوز، در این نشست که با حضور جولیو هاز سفیر سوییس در ایران، تعدادی از رایزنان اقتصادی سفارت‌های اروپایی در ایران و جمعی از تجار و صادرکنندگان ایرانی برگزار شد، ولی ضرابیه رییس هیئت‌مدیره بانک سامان، در سخنانی با اشاره به نقش سازنده بانک سامان در زمینه تجارت خارجی کشور در سال‌های اخیر اظهار داشت: بانک سامان با اتکا به ارتباط کارگزاری مناسب با بانک‌های معتبر جهان، توانایی دارد یاری‌گرفعالان این عرصه باشد.

رییس هیئت‌مدیره بانک سامان تصریح کرد: در سال‌های اخیر، خدمات گسترده‌ای در زمینه تجارت و صادرات به مشتریان بانک ارائه شده است و در سال گذشته، حدود ۱۳درصد کل واردات کشور، ۲۵ درصد کل واردات صنایع غذایی و بیش از ۳۵ درصد واردات دارو و تجهیزات پزشکی با حمایت بانک سامان صورت گرفته است.

جولیو هاز سفیر سوئیس در ایران نیز در این نشست، با ابراز خرسندی از ایجاد این شورای مشترک اظهار امیدواری کرد که فعالیت‌های این اتاق، سبب توسعه تجارت میان دو کشور شود.

بر اساس این گزارش، حسین سلیمی رئیس هیات مدیره و شریف نظام مافی مدیرعامل اتاق بازرگانی ایران و سوئیس نیز درباره اهداف و چشم‌انداز اتاق به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.