جامع نیوز:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در دیدار مدیر ارشد گروه چینی CNBM بر گشایش فصل جدیدی از همکاری ها تاکید کرد. به گزارش جامع نیوزدکتر سید رضا نوروز زاده در این دیدار با توجه به سابقه همکاری های ایدرو و گروه CNBM اظهار […]

جامع نیوز:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در دیدار مدیر ارشد گروه چینی CNBM بر گشایش فصل جدیدی از همکاری ها تاکید کرد.
به گزارش جامع نیوزدکتر سید رضا نوروز زاده در این دیدار با توجه به سابقه همکاری های ایدرو و گروه CNBM اظهار داشت: در خصوص دو طرح تولید الیاف شیشه و تولید تایر خودرو مایل به همکاری با گروه چینی هستیم.
وی ادامه داد: برای همکاری در ایجاد این دو طرح، اصرار داریم گروه چینی حتما سرمایه‌گذاری انجام دهد.
رئیس هیات عامل ایدرو تصریح کرد: در صورت همکاری گروه CNBM در ایجاد طرح های یادشده، آماده هستیم در مورد طرح های دیگری از جمله تولید، تعمیر و نگهداری و به‌روز‌آوری ماشین ابزار فوق مدرن در کشور با گروه چینی همکاری داشته باشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد، هم اکنون در ایران کارخانجات مهم ساخت ماشین ابزار وجود داشته و همچنین تعداد زیادی از ماشین ابزارها در سراسر کشور مشغول به کار هستند که اغلب این دستگاه ها اروپایی بوده و ما برای ارتقا و تعمیر و نگهداری آنها در حال مذاکره با اروپایی ها هستیم و اگر طرف چینی پیشنهاد بهتری ارائه کند این پروژه را به شما خواهیم سپرد.
وی در این دیدار خواستار آن شد که گروه CNBM هرچه سریعتر زمینه لازم برای اجرای تفاهم نامه ها و انتقال دانش فنی و سرمایه گذاری های لازم برای ایجاد طرح های مورد مذاکره را فراهم آورد.
گفتنی است گروه CNBM بزرگترین گروه چینی فعال در زمینه مصالح ساختمانی، مواد جدید مانند الیاف شیشه و کامپوزیت ها و انرژی ها نوین است.