جامع نیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه اجلاس پاییزه بانک جهانی با همتای پاکستانی خود دیدار و پیرامون مسایل مهم فیمابین گفت و گو کرد. به گزارش جامع نیوز، در این دیدار، دو طرف توافق کردند که نوزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، با تمرکز ویژه روی موضوع خط […]

جامع نیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه اجلاس پاییزه بانک جهانی با همتای پاکستانی خود دیدار و پیرامون مسایل مهم فیمابین گفت و گو کرد.

به گزارش جامع نیوز، در این دیدار، دو طرف توافق کردند که نوزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، با تمرکز ویژه روی موضوع خط لوله گاز و صادرات برق ایران به پاکستان، به زودی برگزار شود.
گفتنی است، بنا بر اعلام وزیر اقتصاد پاکستان، خط لوله گاز در این کشور در حال تکمیل است و به زودی امکان اتصال خط لوله گاز دو کشور به یکدیگر فراهم می شود.
در این جلسه، دو طرف توافق کردند، کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تا قبل از زمستان سال جاری تشکیل و موضوعات مورد نظر طرفین با حضور وزرا و دستگاه های ذیربط بررسی و توافقات لازم حاصل شود.
این گزارش حاکی است، وزرای اقتصاد دو کشور، مسئولان کمیسیون مشترک فیمابین هستند.
در ادامه این گزارش می خوانیم، “اسحاق دار” در این دیدار، سلام ویژه محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری اسلامی ایران، به “علی طیب نیا” ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصاد و دارایی پاکستان همچنین اعلام کرد: دولت اسلام آباد طرح احداث ۷۰۰ کیلومتر از خط لوله گاز را از بندر گوآدر به منطقه نوابشاه در خاک پاکستان تصویب کرده است و این کشور گزینه های مختلفی را برای تامین منابع مالی برای اجرای این طرح در نظر دارد.
بر اساس این گزارش، وزیر اقتصاد کشورمان نیز طی سخنانی در این دیدار، با استقبال از اراده و تصمیم دولت پاکستان برای تکمیل ۷۰۰ کیلومتر از خط لوله گاز، اظهار امیدواری کرد، در آینده، طرح های خط لوله بیشتری میان دو کشور عملیاتی شود.
علی طیب نیا همچنین اراده دولت پاکستان را برای ارتقای سطح روابط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران مورد ستایش قرار داد.