جامع نیوز:در اولین روز مهر ماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران در حالی شاهد عرضه بیش از ۲۱۶ هزار تن انواع قیر است که ۳۹ گرید مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی عرضه می شود. به گزارش جامع نیوزاز شرکت بورس کالای ایران، در این روز و در تالار صادراتی، شرکت نفت […]

جامع نیوز:در اولین روز مهر ماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران در حالی شاهد عرضه بیش از ۲۱۶ هزار تن انواع قیر است که ۳۹ گرید مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی عرضه می شود.
به گزارش جامع نیوزاز شرکت بورس کالای ایران، در این روز و در تالار صادراتی، شرکت نفت پاسارگاد در صورت تقاضا، ۹۰ هزار تن انواع قیر را روی تابلوی عرضه می رود. شرکت نفت جی نیز ۱۲۴ هزار تن انواع قیر را راهی تالار معاملات می کند. از دیگر عرضه کنندگان قیر در این روز می توان به شرکت های پویندگان فن و تجارت بین الملل، دنا بام گلستان و اصفهان قیر اشاره کرد. شرکت نفت بهران نیز دو هزار تن سلاپس واکس سنگین را به قیمت پایه ۶۴۵ دلار در هر تن در تالار صادراتی عرضه می کند.
شایان ذکر است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، حدود ۵۸ هزار تن انواع مواد پلیمری مجتمع های پتروشیمی اروند، امیرکبیر، آبادان، بندرامام، تخت جمشید، تندگویان، رجال، شازند، لاله، مارون، مهر و پلی پروپیلن جم روی تابلوی عرضه می رود. علاوه بر این، حدود ۴۲ هزار تن انواع قیر، هشت هزار تن وکیوم باتوم، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن انواع لوب کات و ۵۵۰۰ تن انواع گوگرد در تالار مذکور عرضه می شود.
تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد عرضه ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن شمش بلوم شرکت فولاد خوزستان به قیمت پایه ۱۵ هزار و ۵۶۰ ریال است. شرکت شازند روی زنجان نیز ۱۰۰ تن شمش روی ۹۹.۹۸ را به قیمت پایه ۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال عرضه می کند.
گفتنی است، در این روز و در تالار محصولات کشاورزی، یکهزار تن گندم دورم کهگیلویه و بویراحمد و ۲۰۰ تن قند کارخانه قند بردسیر کرمان عرضه می شود.
براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، بیش از ۳۷۸ هزار تن انواع کالا راهی بازار فیزیکی بورس کالای ایران می شود.