جامع نیوز: مدیرعامل بانک سپه گفت: پروژه های مهم و استراتژیک استان فارس با کمک بانک سپه اجرایی می شود. به گزارش جامع نیوز، سیدکامل تقوی نژاد در دیدار با استاندار فارس با بیان این مطلب که بانک سپه یک بانک تجاری و ارائه دهنده خدمات به کلیه اقشار جامعه در زمینه های مختلف است […]

جامع نیوز: مدیرعامل بانک سپه گفت: پروژه های مهم و استراتژیک استان فارس با کمک بانک سپه اجرایی می شود.
به گزارش جامع نیوز، سیدکامل تقوی نژاد در دیدار با استاندار فارس با بیان این مطلب که بانک سپه یک بانک تجاری و ارائه دهنده خدمات به کلیه اقشار جامعه در زمینه های مختلف است اظهار داشت: در سالهای اخیر به موازات رشد بانکهای خصوصی، ۶ بانک و موسسه مالی از منابع اولیه بانک سپه ایجاد و رشد کرده که امیدواریم آنها در بخشهای مختلف اقتصادی بتوانند به اقتصاد کشور کمک کنند.

* پر قدرت تر از همیشه در بازار رقابتی خواهیم ماند
وی ضمن اشاره به انجام ۲۵ درصد فعالیتهای ارزی کشور در بانک سپه تا سال ۸۵ و قبل تحریم افزود: بانک سپه با تکیه به حدود ۲۰ هزار نیروی انسانی با سواد، متخصص و سالم در سیستم بانکی کشور در بازار رقابتی مانده و امروز در بخشهای مختلف کشاورزی و صنعتی در برخی موارد از بانکهای تخصصی هم عملکرد بهتری داشته است.

* مشارکت بانک سپه در طرحهای استراتژیک فارس
وی اضافه کرد: بانک سپه برای کمک به توسعه استان فارس، آمادگی دارد درخصوص فعالیت های ارزی به واحدهای تولیدی کمک کرده و کلیه منابع تخصیص یافته و همچنین منابع حاصل از محل مطالبات غیرجاری را در خود استان فارس مصرف کند.
وی ضمن اشاره به بدهیهای دولت به بانک و پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت وزارت نیرو و همچنین مطالبات غیرجاری اظهار داشت: بانک سپه علی رقم برخی مشکلات، کمک به توسعه متوازن منطقه ای به ویژه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را در صدر برنامه های خود قرارداده است. این بانک با انعطاف پذیری و پایبندی به قوانین و مقررات به اجرای برنامه ها و اقدامات در زمان و شرایط لازم اهمیت زیادی قائل است.

* اقدام دولت برای افزایش توان تسهیلات دهی بانکها
وی در خصوص کمک دولت برای افزایش توان تسهیلات دهی بانکها گفت: در صورت تصویب لایحه تقدیمی دولت به مجلس مبنی بر تهاتر بدهیهای بانکها به بانک مرکزی با بدهیهای دولت به بانکها توان تسهیلات دهی بانکها افزوده خواهد شد ولی در حال حاضر اکثر بانکهای دولتی بدلیل بدهی بالای خود به بانک مرکزی برای ارائه هر گونه تسهیلات اضافی باید ۳۴ درصد هزینه به بانک مرکزی بپردازند.

* استاندار فارس: به بدهکاران بخش مولد مهلت بدهید
استاندار استان فارس در این دیدار ضمن اشاره به نقش انکار ناپذیر بانکها در توسعه کشور گفت: با درنظر گرفتن مطالبات معوق و عدم بازپرداخت تسهیلات اخذ شده توسط برخی مشتریان، نظام بانکی برای حفاظت از سپرده ها و سرمایه های مردم برای ارائه تسهیلات جدید کمی حساسیت به خرج می دهند.
وی افزود: اگر بانکها واحدهای تولیدی و پروانه های بهره برداری آنها را بعنوان وثیقه قبول کنند بخش قابل توجهی از مشکلات تولید توسط بانکها یعنی شریان اصلی حیات اقتصادی کشور حل خواهد شد.
استاندار فارس ضمن تأکید بر استفاده منابع و تسهیلات اخذ شده در بخشهای اختصاص یافته از مدیرعامل بانک سپه خواست: بانک سپه در خصوص دادن تنفس به بدهکاران تولید کننده خوش نام و شناخته شده همکاری کند تا بانک به طلب های خود رسیده و از تعطیلی واحدهای تولیدی هم جلوگیری شود.
وی ضمن درخواست از بانک سپه برای کمک به توسعه راه در جنوب کشور گفت: اگر بانک سپه تسهیلات را به پروژه های مورد تائید شورای سرمایه گذاری استان ارائه دهد به اشتغالزایی و ارتقاء رتبه این استان در تولید ثروت کمک خواهد کرد.

* مدیر منطقه فارس: مصرف ۹۸ درصد منابع جذب شده در فارس
احمدرضا بیاتی مدیر شعب منطقه فارس هم در این دیدارگفت:۹۸ درصد منابع جذب شده بانک سپه دراستان فارس، بعنوان تسهیلات در همین استان مصرف شده است.
وی افزود: بانک سپه ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای استان فارس تسهیلات اختصاص داده و ساخت برخی کارخانه های ذوب آهن و سیمان دراین استان با سرمایه بانک سپه صورت گرفته است.
بیاتی اضافه کرد: بانک سپه آماده کمک به واحدهای تولیدی بدهکار فعال و خوشنام جهت ادامه فعالیت بوده و در صورت معرفی طرحهای جدید با توجیه اقتصادی، بانک سپه آماده ارائه تسهیلات است.