جامع نیوز: تیم ملی فوتبال ایران برای سومین مرتبه با سرمربیگری کی‌روش، و این بار با گلزنی سردار آزمون کره جنوبی را شکست داد. به گزارش جامع نیوز، تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی از ساعت ۱۶:۲۵ روز سه‌شنبه در دیداری تدارکاتی به قضاوت کوالنکو ازبکستانی در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند که […]

جامع نیوز: تیم ملی فوتبال ایران برای سومین مرتبه با سرمربیگری کی‌روش، و این بار با گلزنی سردار آزمون کره جنوبی را شکست داد.

به گزارش جامع نیوز، تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی از ساعت ۱۶:۲۵ روز سه‌شنبه در دیداری تدارکاتی به قضاوت کوالنکو ازبکستانی در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی را تیم ایران با یک گل به سود خود پایان داد.
تک گل این دیدار را سردار آزمون در دقیقه ۸۲ به ثمر رساند. این بازیکن ضربه کاشته دیدنی نکونام که به دو تیرک عمودی برخورد کره بود را از بالای دستان دروازه بان کره به گل تبدیل کرد.
تیم ایران که با تمام یاران با تجربه خود به مصاف حریف رفته بود بازی دفاعی را برابر کره به نمایش گذاشت. این سومین برد متوالی یک بر صفر ایران مقابل کره و هت تریک کی‌روش برابر این رقیب سنتی بود.
در حالی که کره‌ای‌ها از لژیونرهای خود در این بازی استفاده می‌کردند کارلوس کی‌روش هم از ترکیب با تجربه استفاده کرد. علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری(۶۲- وریا غفوری)، احسان حاج صفی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی(۶۰- سروش رفیعی)، علیرضا جهانبخش(۷۴- امید ابراهیمی)، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد(۶۰- سردار آزمون) بازیکنانی بودند که در شروع بازی برای تیم ایران به میدان رفتند.
نیمه اول این بازی با وجود برتری حریف با تساوی بدون گل خاتمه یافتبا شروع نیمه دوم باز هم این تیم کره بود که میانه میدان را در اختیار داشت. بعد از چند حمله توسط این تیم، شوت راه دور سونگ میون هین، با واکنش حقیقی همراه شد تا دروازه ایران همچنان بسته بماند. کی‌روش برای اینکه شرایط بازی را تغییر دهد در دقیقه ۶۰ بازی دست به دو تعویض زد و سردار آزمون و سروش رفیعی را به ترتیب جایگزین رضا قوچان‌نژاد و مسعود شجاعی کرد.
کی‌روش برای اینکه کمربند میانه میدان را محکم‌تر کند در دقیقه ۷۴ علیرضا جهانبخش را از بازی بیرون کشید و امید ابراهیمی را که هافبک دفاعی است به میدان فرستاد تا تیم ایران در ۱۵ دقیقه پایانی سه هافبک دفاعی(نکونام، تیموریان و ابراهیمی) را در مرکز میدان داشته باشد و خبری از هافبک تهاجمی با تجربه نباشد چرا که سروش رفیعی هم با استرسی که داشت در جریان بازی چندان اثر گذار نبود.
در دقیقه ۸۲ ضربه ایستگاهی جواد نکونام پس از دو بار برخورد به تیرهای عمودی به سردار آزمون رسید و این بازیکن ۱۹ ساله قبل اینکه دروازه‌بان کره‌جنوبی به توپ برسد، توپ را وارد دروازه کره‌جنوبی کرد. در ادامه بازیکنان ایران اجازه خودنمایی به حریف را ندادند تا کره‌جنوبی برای سومین بار متوالی با نتیجه یک بر صفر مقابل ایران شکست بخورد. . روی این ضربه بازیکنان کره به خطای بازیکنان ایران اعتراض داشتند. آزمون که بازیکن تعویضی بود نخستین گل ملی خود را در این بازی به ثمر رساند.پیش از این دیدار دوستانه، ایران و کره‌جنوبی دو بار در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ به مصاف هم رفتند که تیم ایران در هر دو دیدار با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.سرمربی کره در دقایق پایانی چا دو ری را هم به میدان آورد و فشار را روی دروازه ایران افزایش داد اما نتوانست شرایط را تغییر دهد. در دقیقه ۹۰ بازی درگیری که چا دو ری با اشکان دژاگه ایجاد کرد بازی را برای لحظاتی متوقف کرد اما در نهایت سومین باخت متوالی یک بر صفر این تیم برابر ایران رقم خورد. در وقت های اضافه اشکان دژاگه به خاطر زدن ضربه بعد از سوت داور کارت زرد دریافت کرد.