جامع نیوز: رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه بخشی از اموال گروه امیر منصور آریا تا پایان سال فروخته می‌شود از فروش ۱۴۰ میلیارد تومان اموال منقول و غیرمنقول طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد. به گزارش جامع نیوزاردشیر محمدی رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت این […]

جامع نیوز: رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه بخشی از اموال گروه امیر منصور آریا تا پایان سال فروخته می‌شود از فروش ۱۴۰ میلیارد تومان اموال منقول و غیرمنقول طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش جامع نیوزاردشیر محمدی رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت این سازمان مانند یک شرکت دولتی زیر نظر وزارت اقتصاد مدیریت می‌شود، اظهار داشت: طی هفت ماه نخست سال جاری ۱۴۰ میلیارد تومان اموال منقول و غیرمنقول فروخته شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۷ میلیارد تومان از اموال منقول و ۳۳ میلیارد تومان اموال غیرمنقول فروش رفته است، تصریح کرد: آمار نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد رشد در فروش اموال منقول و غیرمنقول داشته‌ایم. ۶۸ میلیارد تومان از اموال منقول شامل کالاهای قاچاق بوده است.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از برنامه این سازمان برای تقویت سیستم الکترونیک خبر داد و گفت: از آذرماه مزایده اموال غیرمنقول نیز به‌صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، البته ۱۵ مزایده الکترونیکی در اموال منقول انجام شده است.

محمدی ضمن اشاره به اینکه تا پایان سال جاری و ابتدای سال آتی به‌طور حتم حراج‌ها نیز به‌صورت الکترونیک برقرار خواهد شد، تصریح کرد: انجام ۱۵ مزایده به‌صورت الکترونیکی موجب کاهش هزینه ۲۵۰ میلیون تومانی در این سازمان شده است که البته صرفه جویی زیادی هم برای مراجعه کنندگان داشته‌ایم.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی درباره وضعیت اموال گروه امیر منصور آریا گفت: بخشی از اموال گروه آریا تحت عنوان جرایم اعلام شده شامل ۴۰ باب منزل مسکونی و تجاری و ۲۷.۱۱ درصد فولاد خوزستان می‌شود که به تملک دولت درآمده است.

وی تاکید کرد: فرایند تعیین ارزش و فروش اموال گروه امیر منصور آریا در حال انجام است و تا پایان سال و یا ابتدای سال آینده به‌صورت کامل اقدامات برای فروش انجام خواهد شد، البته برای فولاد خوزستان تشریفات طولانی‌تر است و به‌دنبال آن زمان فروش نیز طولانی خواهد بود.