جامع نیوز:آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات در گنبد آسمان برج میلاد تهران به نمایش عموم درآمد. به گزارش جامع نیوز، در این نمایشگاه ۲۷ قطعه از قطعات میناکاری دربهای حرم مطهر امام حسین علیه السلام توسط بانوان هنرمند اصفهانی در حضور عموم میناکاری می شوند. ایرانپور مسئول کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات […]

جامع نیوز:آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات در گنبد آسمان برج میلاد تهران به نمایش عموم درآمد.
به گزارش جامع نیوز، در این نمایشگاه ۲۷ قطعه از قطعات میناکاری دربهای حرم مطهر امام حسین علیه السلام توسط بانوان هنرمند اصفهانی در حضور عموم میناکاری می شوند.
ایرانپور مسئول کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات اصفهان در این باره اعلام کرد: هفت بانوی هنرمند کارگاه، فرآیند میناکاری را بر روی قطعات مسی لعاب کاری شده با کائولین در دو دسته مینای گل و بوته و خط انجام می دهند و پس از آن با حرارت کوره طرح میناکاری این آثار تثبیت می شود.
وی افزود: این هنرمندان پیش از این نیز در ساخت دربهای حرم مطهر امامین جوادین و امیر مومنان علی علیه السلام با این کارگاه همکاری نموده اند.
ایرانپور با بیان اینکه علاوه بر این قطعات روپوش مزار مطهر طفلان مسلم نیز در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، افزود: نمونه کاشی های ایوان باب القبله حرم مطهر امامین عسکریین(علیهما السلام)، هم جز آثاری است که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.
وی در خصوص مشخصات روپوش مزار طفلان مسلم اظهار داشت: در این روپوش ۳۰۰۰ مثقال ملیله ، ۲۰ کیلو مروارید و ۲۰ کیلو سنگهای قیمتی در طرحی زیبا با نقوش مذهبی به کار رفته است.
مسئول کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات اصفهان در خاتمه گفت: بانوان هنرمند همکار این کارگاه هم اکنون روپوش مضجع مطهر امام حسن عسکری (ع) و کتیبه های پارچه ای حرم مطهر امامین جوادین (علیهما السلام) را در دست تهیه دارند.
لازم به ذکر است که در سالهای گذشته روپوش مزار مطهر امام علی(ع)، امام حسین(ع)، امامین جوادین(علیهما السلام) توسط این بانوان آماده و به آستان ائمه اطهار اهدا شده است.