جامع نیوز: نمایندگان مجلس به محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری رای اعتماد داد. به گزارش جامع نیوز، صبح روز چهارشنبه، ۵ آذر جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت محمد فرهادی جهت تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با سخنرانی حسن روحانی آغاز شد پس از سخنرانی نمایندگان موافق و مخالف و اظهارات […]

جامع نیوز: نمایندگان مجلس به محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری رای اعتماد داد.

به گزارش جامع نیوز، صبح روز چهارشنبه، ۵ آذر جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت محمد فرهادی جهت تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با سخنرانی حسن روحانی آغاز شد پس از سخنرانی نمایندگان موافق و مخالف و اظهارات آقای فرهادی، در مورد صلاحیت وزیر پیشنهادی رای‌گیری به عمل آمد.

براساس این گزارش، محمد فرهادی با ۱۹۷ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۵ آرا، به عنوان وزیر جدید علوم در دولت حسن روحانی از مجلس رای اعتماد گرفت.

محمد فرهادی متولد شاهرود است و شصت و پنج سال دارد. آقای فرهادی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس کنونی جمعیت هلال احمر ایران است. وی در دولت دوم میرحسین موسوی در دهه ۱۳۶۰ سمت وزارت فرهنگ و آموزش عالی و در دولت اول محمد خاتمی در دهه ۱۳۷۰، سمت وزارت بهداشت را برعهده داشته است.