جامع نیوز: مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد : پنج سال است که افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات با هدف کمک به صادرات غیرنفتی از سوی دولت و مجلس وعده داده می شود ولی تاکنون این تصمیم عملی نشده است. به گزارش جامع نیوز، دکتر بهمن وکیلی که در جلسه تبادل افکار انجمن صادرکنندگان صنعتی […]

جامع نیوز: مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد : پنج سال است که افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات با هدف کمک به صادرات غیرنفتی از سوی دولت و مجلس وعده داده می شود ولی تاکنون این تصمیم عملی نشده است.

به گزارش جامع نیوز، دکتر بهمن وکیلی که در جلسه تبادل افکار انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی سخن می گفت، بااعلام این مطلب افزود: گرچه تمامی مسوولان دولت و مجلس در تمامی جلسات مرتبط با موضوعات اقتصادی بر لزوم تحقق افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات تاکید دارند اما مشخص نیست به چه دلیل هنوز این امر محقق نشده است.مدیرعامل بانک توسعه صادرات تصریح کرد : کمبود سرمایه بانک توسعه صادرات موجب شده است تا آنچنان که شایسته صادرکنندگان است نتوانیم به ارائه خدمت به آنان بپردازیم.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم گفت: فعالیت بانکی ما برای کمک به صادرات کشور در قالب های متفاوت با روشهای موجود دیگری انجام می شود چرا که رابطه ما با ۴۰۰ کارگزاری در سراسر جهان در حال حاضر متوقف شده است.وی ادامه داد: هنگامی که ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه ثبتی داشتیم نقش ما در صادرات به ازای هر دلار شش سنت بود ولی وقتی سرمایه ما در سال ۸۹ یک و نیم میلیارد دلار افزایش پیدا کرد، نقشمان دو برابر یعنی ۱۲ سنت شد. این نیاز وجود دارد که به ازای هر دلار ۱۵ تا ۲۰ سنت کمک کنیم و تحقق این میزان کمک، پنج تا پنج ونیم میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد.
دکتر وکیلی بااشاره به چشم انداز ۱۴۰۴ کشور و اهداف اقتصادی مندرج در آن گفت: ۲۰۰ میلیارد صادرات در افق ۱۴۰۴ برای کشور تعیین شده است که برای اجرایی شدن آن مساعدت بانک توسعه صادرات و وجود سرمایه ۵۰ میلیارددلاری برای این بانک ضروری است