جامع نیوز:با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کویت و نهادهای سینمایی این کشور از امروز ۷ دی ماه، هفته سینمای جمهوری اسلامی ایران در کویت با نمایش فیلم های تولید شده توسط حوزه هنری آغاز می شود. به گزارش جامع نیوزازحوزه هنری، در راستای معرفی سینمای حوزه هنری به کشورهای حاشیه خلیج فارس […]

جامع نیوز:با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کویت و نهادهای سینمایی این کشور از امروز ۷ دی ماه، هفته سینمای جمهوری اسلامی ایران در کویت با نمایش فیلم های تولید شده توسط حوزه هنری آغاز می شود.

به گزارش جامع نیوزازحوزه هنری، در راستای معرفی سینمای حوزه هنری به کشورهای حاشیه خلیج فارس هفته سینمای جمهوری اسلامی ایران در کویت از امروز یکشنبه ۷ دی ماه تا ۱۰ دی ماه به مدت چهار روز در سالن “سنسکیپ” در «لیلی گالری» سالمیه کویت برگزار خواهد شد.

گفتنی است ارائه فیلم های حوزه هنری همچون «حوض نقاشی» و «بیدمجنون»برای اکران در ” هفته فیلم ایران در کویت” از اقدامات اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل حوزه هنری است که جزو اولیل گام های این واحد در معرفی تولیدات سینمایی حوزه هنری بشمار می آید که در گام های بعدی و در آینده ای نزدیک در سایر کشور های عربی چنین برنامه هایی برگزار خواهد شد.

در این مراسم هر روز یک فیلم به نمایش در خواهد آمد که طبق برنامه ریزی های انجام شده در روز اول و پس از مراسم افتتاحیه فیلم «بید مجنون» ساخته مجید مجیدی و محصول سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری اکران خواهد شد.

همچنین «حوض نقاشی» دیگر محصول حوزه هنری و ساخته مازیار میری در روز سوم اکران خواهد شد. فیلم های «راه آبی ابریشم» و «گهواره ای برای مادر» در روزهای دوم و چهارم این هفته به نمایش در خواهند آمد.
گفتنی است در پایان روز چهارم این مراسم، نشست تخصصی بررسی فیلم های نمایش داده شده و گرایش های سینمای معاصر ایران با حضور منتقدان و علاقه مندان برگزار خواهد شد.