جامع نیوز:طی نشستی با حضور دکتر سعد محمدی مدیرعامل و تعدادی از مسئولین ذوب آهن ، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ،‌دکتر واشقی فراهانی معاون پژوهشی و اعضاء هیات عملی این دانشگاه تفاهم نامه همکاری فی مابین دو سازمان مذکور امضا شد . دکتر سعد محمدی در این نشست ، اجرای این تفاهم نامه […]

جامع نیوز:طی نشستی با حضور دکتر سعد محمدی مدیرعامل و تعدادی از مسئولین ذوب آهن ، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ،‌دکتر واشقی فراهانی معاون پژوهشی و اعضاء هیات عملی این دانشگاه تفاهم نامه همکاری فی مابین دو سازمان مذکور امضا شد .

دکتر سعد محمدی در این نشست ، اجرای این تفاهم نامه را گام مهمی در راستای توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه توصیف کرد و گفت : همکاری صنعت و دانشگاه موجب می شود که علم و تجربه درکنار یکدیگر قرار گیرند تا بسیاری معضلات حل شود .

وی با اشاره به برنامه های ذوب آهن برای تولید فولاد های خاص و محصولات متنوع گفت : در این راستا باید از تکنولوژی روز دنیا بهره ببریم که بخش دانشگاهی کشور با انجام پروژه های پژوهشی و فعالیت های آموزشی می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند .

مدیرعامل ذوب آهن به ارتباط این شرکت با دانشگاه های آزاد نجف آباد و خوراسگان اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که این تفاهم نامه منجر به انجام برنامه های پژوهش محور شده و نقش مهمی در توسعه صنعت فولاد کشور ایفا نماید .

دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست گفت : این تفاهم نامه می تواند تحولی بزرگ در زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور ایجاد کند .

وی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی با بهره بگیری از نیروی انسانی متخصص و امکانات مختلف در سطح کشور می تواند در توسعه صنایع و بهره گیری آنها از فناوری های نوین نقش ارزنده ای ایفا نماید .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد : ذوب آهن اصفهان یک صنعت بزرگ ملی است که از سابقه ای طولانی برخوردار بوده و ردپای کارکنان متخصص این شرکت را می توان در تمام دنیا مشاهده کرد .

دکتر میرزاده با اشاره به اهمیت صنعت فولاد و اشاره متون مذهبی من جمله قرآن کریم به آهن گفت : صنعت فولاد از چنان اهمیتی برخوردار است که میزان تولید و مصرف آن یکی از شاخص های مهم توسعه در جهان محسوب می شود .

وی در پایان گفت : دانشگاه آزاد اسلامی طرح های پژوهشی مختلفی در صنعت فولاد انجام داده که از جمله می تو ان به طرح پژوهشی سرباره کوره بلند اشاره کرد . امید است با پیشینه و توانمندی این دانشگاه و ذوب آهن اصفهان ، شاهد نتایج مهم همکاری سازمان های مذکور باشیم .