جامع نیوز:بانک مسکن با ۷۶ سال تجربه به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در بخش مسکن یکی از مهم ترین اهرم های توسعه اقتصادی قادر به ایفای نقش موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تسهیل و تامین مالی بخش مسکن است. به گزارش جامع نیوز،دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با بیان این […]

جامع نیوز:بانک مسکن با ۷۶ سال تجربه به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در بخش مسکن یکی از مهم ترین اهرم های توسعه اقتصادی قادر به ایفای نقش موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تسهیل و تامین مالی بخش مسکن است.
به گزارش جامع نیوز،دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با بیان این مطلب گفت:بر این اساس بانک مسکن در نه ماهه نخست سال جاری افزون بر ۲۵۰ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۶۰هزار میلیارد ریال در قالب عقود مختلف به متقاضیان پرداخت کرده است.همچنین میزان تسهیلات پرداختی در بخش جعاله نیز در بازه زمانی مورد اشاره ۸۶ هزار فقره به مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی افزود:در نه ماهه نخست سال جاری تعداد ۶۵ هزار واحد مسکونی با مشارکت بانک مسکن احداث شده و تعداد ۱۰۱ هزار واحد مسکونی نیز با استفاده از تسهیلات بانک توسط متقاضیان خریداری شده است که تسهیلات خرید خانه بانک از حیث مبلغ در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹۶درصد رشد داشته است.
بت شکن در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تکمیل مسکن مهر افزود:تعداد یک میلیون و ۳۵۱ هزار واحد مسکونی از ابتدای طرح تا پایان آذرماه سال جاری فروش اقساطی شده است.
به گفته مدیرعامل بانک مسکن فروش اقساطی ۲۱درصد از این رقم در نه ماهه نخست سال جاری انجام شده است که مبین تعداد ۲۸۵ هزار واحد مسکونی به مبلغ ۷۰ هزار میلیارد ریال می باشد.این آمار حاکی از افزایش ۴۲ درصدی تعداد فروش اقساطی مسکن مهر نسبت به دوره مشابه سال گذشته می باشد.
بت شکن همچنین به ارایه گزارشی از فعالیت های بانک مسکن در بخش بانکداری الکترونیک پرداخت و یادآور شد:در نه ماهه اول سال جاری تراکنش های بانکداری الکترونیک بانک مسکن بالغ بر ۱۸ میلیون تراکنش بوده است که ۸۹ درصد آن غیر حضوری بوده است.
وی بااشاره به تلاش مسوولان و کارکنان بانک در راستای تامین نیاز و پاسخگویی مناسب به درخواست هموطنان عزیز تصریح کرد:طرح های جدید متناسب با انتظارات دولت طراحی و تبیین شده و به بانک مرکزی اعلام گردیده است .