جامع نیوز:دکتر شهیدزاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی صبح یکشنبه ۲۸ دی ماه سال جاری با جمعی از مسئولان جامعه عشایری کشور دیدار و گفتگو کرد. به گزارش جامع نیوزاز بانک کشاورزی، در این جلسه درباره سازوکار پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به جامعه عشایری کشور از طریق سامانه اعتباری نوین بانک کشاورزی، مزایا […]

جامع نیوز:دکتر شهیدزاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی صبح یکشنبه ۲۸ دی ماه سال جاری با جمعی از مسئولان جامعه عشایری کشور دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش جامع نیوزاز بانک کشاورزی، در این جلسه درباره سازوکار پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به جامعه عشایری کشور از طریق سامانه اعتباری نوین بانک کشاورزی، مزایا و موانع پیش روی، بحث و تبادل نظر شد.
این گزارش می افزاید؛ دکتر شهیدزاده در این جلسه جامعه عشایر کشور را عضو خانواده بانک کشاورزی معرفی کرد و ضمن اعلام آمادگی کامل بانک کشاورزی برای تخصیص و هدایت اعتبار به این بخش ،گفت: به محض تأیید مکانیزم اجرایی و حصول توافق بین سازمان‌های ذی‌ربط ،پرداخت تسهیلات توسط بانک کشاورزی انجام خواهد شد.
مدیرعامل بانک کشاورزی افزود: سامانه نوینی که بانک کشاورزی برای تسهیل پرداخت تسهیلات به عشایر طراحی کرده است، از برنامه‌ریزی و دیدگاه بلندمدت بانک کشاورزی برای حذف موانع و مشکلات و تسریع خدمت‌رسانی به عشایر کشور ناشی می شود.
وی با تأکید بر اهمیت تسریع روند اجرایی این سامانه گفت: داشتن جسارت، لازمه شروع هرکار بزرگ و جدیدی است و در این مسیر نبایستی از کاستی‌های احتمالی بیمناک بود چرا که حمایت از عشایر پرتلاش کشور وظیفه مهمی است و باید هر چه سریع‌تر محقق شود.
در این جلسه همچنین مهندس حسین صفایی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ضمن بیان این که سامانه‌اعتباری نوین بانک کشاورزی کاستی‌های روش سنتی پرداخت تسهیلات را برطرف کرده است گفت: این سامانه مزایایی چون اطمینان از هزینه شدن اعتبارات در محل تعریف‌شده، استفاده از بیمه ‌اعتباری به عنوان تضمین تسهیلات، انجام معاملات به صورت انتقالی و حذف واسطه‌گری دارد.
صفایی افزود: استفاده از مدل‌های تعریف‌شده و تجربه‌های موفق و نیز مدیریت دانش در این مسیر بسیار سودمند است .
در ادامه جلسه مهندس سیدمهدی کلاته رحمانی، عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: سازوکاری که بانک کشاورزی طراحی کرده است سازمان‌های ذی‌ربط را در یک مجموعه قرارداده و به یکدیگر پیوند می‌دهد، بنابراین نقش حمایتی از عشایر و تضمین بازگشت سرمایه را به خوبی ایفا می‌کند.