جامع نیوز:کمیته صنعتی و هنری ستاد از ساخت کتیبه گریو گنبد حرم مطهر امامین عسکریین با مضمون زیارت جامعه کبیره خبر داد. به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، بر اساس اعلام این کمیته با پایان یافتن طلا کاری گنبد حرم مطهر امامین عسکریین(ع) ، کتیبه گریو این گنبد با ۹۰قطعه خشت با بیش […]

جامع نیوز:کمیته صنعتی و هنری ستاد از ساخت کتیبه گریو گنبد حرم مطهر امامین عسکریین با مضمون زیارت جامعه کبیره خبر داد.
به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، بر اساس اعلام این کمیته با پایان یافتن طلا کاری گنبد حرم مطهر امامین عسکریین(ع) ، کتیبه گریو این گنبد با ۹۰قطعه خشت با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت رو به پایان است.
این کتیبه از ۷۶ قطعه ی فرازهای جامعه کبیره و ۱۴ قطعه اسماء متبرکه تشکیل شده است .
از دیگر طرحهای اجرایی این کمیته برای حرم مطهر امامین عسکریین(ع) ساخت ۴ درب بخش سرداب است که دو درب مربوط به ورودی آقایان و بانوان و دو درب دیگر مربوط به ورودی صحن به سرداب حرم مطهر می باشد.
درب ورودی سرداب ویژه بانوان و آقایان با مشارکت استانهای سیستان و بلوچستان و لرستان ساخته خواهد شد و دربهای ورودی صحن به سرداب را استانهای گیلان و کرمانشاه تامین منابع خواهد کرد.
همچنین کار ساخت نیم ضریح سرداب غیبت حضرت ولی عصر(عج) با همراهی دوستداران اهل بیت علیهم السلام از استان زنجان شکل خواهد گرفت که در حال حاضر ۱۵ درصد پیشرفت دارد.
کار قلم زنی قطعات مس ۶ درب رواق های حرم مطهر امامین عسکریین نیز که در ابعاد ۲ در ۱ متر مربع ساخته می شود به اتمام رسیده و در مرحله آبکاری نقره و طلا و میناکاری قرار دارد. ساخت این دربها که تلفیقی از هنرهای قلم زنی، خطاطی، درودگری،میناکاری،زرگری است توسط هنرمندان خوزستانی و اصفهانی انجام می شود و تامین منابع مالی ۵ درب از سوی هموطنان استان خوزستان و یک درب توسط مازنی ها صورت گرفته است.