جامع نیوز: در حالی بازار فرعی بورس کالای ایران شاهد عرضه باطری فرسوده و محور چرخ لوکوموتیو است که شرکت سی .سی.دی سنگاپور اولین عرضه منومر وینیل استات خود را در بورس کالای ایران تجربه می کند. به گزارش جامع نیوزاز شرکت بورس کالای ایران، در این روز و در بازار فرعی، شرکت راه آهن […]

جامع نیوز: در حالی بازار فرعی بورس کالای ایران شاهد عرضه باطری فرسوده و محور چرخ لوکوموتیو است که شرکت سی .سی.دی سنگاپور اولین عرضه منومر وینیل استات خود را در بورس کالای ایران تجربه می کند.
به گزارش جامع نیوزاز شرکت بورس کالای ایران، در این روز و در بازار فرعی، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ۴۵ تن باطری فرسوده را با قیمت ۳۳ هزار ریال در هر کیلو عرضه می کند. این شرکت همچنین، ۳۰ تن محور چرخ لوکوموتیو را با قیمت پایه ۱۱ هزار ریال روانه تالار فرعی می کند. شایان ذکر است، موارد استفاده باطری فرسوده و محور چرخ لوکوموتیو به ترتیب در کوره های ذوب آهن و صنعت سرب است.
این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار صادراتی بازار فیزیکی بورس کالای ایران، ۱۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع گل گهر با قیمت پایه ۴۱ دلار در هر تن عرضه می شود. این تالار همچنین شاهد عرضه ۱۱۵۰ تن قیر ۶۰۷۰ شرکت توسعه نفت هرمزان، ۱۰۰ تن عایق رطوبتی شرکت پاسارگاد عایق پارس و ۵۰۰ تن قیر معدنی ۶۰۷۰ شرکت پترو میلاد کاسپین است.
شرکت فولاد خوزستان نیز در حالی با ۳۰ هزار تن شمش بلوم با قیمت پایه ۱۴ هزار و ۵۰ ریال در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور می یابد که در صورت استقبال مشتریان ۷۰ هزار تن دیگر به حجم این محصول افزوده می شود. شرکت ذوب اهن اصفهان نیز در صورت تقاضا، ۴۲هزار تن شمش بلوم را با قیمت پایه ۱۴ هزار و ۵۰ ریال راهی تالار معاملات می کند. این شرکت همچنین، ۴۴۰۰ تن سبد میلگرد A3-12-22، شش هزار تن سبد تیرآهن ۳۰، ۴۴۰۰ تن سبد میلگرد و تیرآهن و ۲۶۴۰ تن سبد ناودانی و تیرآهن مخلوط را روی تابلوی عرضه می برد.
علاوه بر این، ۴۶۰۰ تن سبد میلگرد مخلوط شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر و ۱۱۵۰ تن سبد میلگرد A3-16-25 شرکت فولاد آلیاژی ایران، عرضه را تجربه می کنند. تالار محصولات صنعتی و معدنی همچنین شاهد عرضه ۱۰ کیلوگرم انواع شمش طلای معدن موته است.
گفتنی است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، در حالی برای اولین بار منومر وینیل استات شرکت سی.سی.دی کشور سنگاپور با قیمت پایه ۴۳ هزار و ۱۷۲ ریال عرضه می شود که در صورت تقاضای خریداران داخلی ۵۵۰ تن دیگر به حجم این محصول افزوده می شود. این تالار همچنین شاهد عرضه حدود ۲۰ هزار تن انواع ماده شیمیایی چون ارتوزایلن، اسید استیک، اسید ترفتالیک، اسید سولفوریک، الکیل بنزن خطی، اوره صنعتی، بنزن، جوش شیرین، دی اتانول آمین، دی اتیل هگزانول، دی اتیل گلایکول، زایلین مخلوط، کربنات سدیم، کریستال ملامین، منو اتیل گلایکول و نرمال بوتانول است. دیگر عرضه های این روز تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بازار فیزیکی شامل ۷۱ هزار و ۴۰۲ تن انواع قیر، ۲۴ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، هشت هزار تن لوب کات سنگین و ۲۰۰ تن گوگرد گرانوله است.
شایان ذکر است، در این روز و در تالار محصولات کشاورزی،۳۰۰ تن ذرت دانه ای استان مرکزی، ۳۰۰ تن شکرسفید کارخانه قند کرج و ۴۰ تن کنجاله سویا پلیت آرژانتین عرضه می شود.
براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، حدود ۳۹۵ هزار تن انواع کالا راهی دو بازار فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران می شود.