جامع نیوز:عباس خامه یار که این روزها دبیری جشنواره سینمایی ایران در کویت را بر عهده دارد، درباره این هفته سینمایی و هنری گفت: این جشنواره سینمایی زمینه خوبی برای همکاری های آینده با حوزه هنری است و امیدوارم آثار سینمایی کشورمان هر ماه در سالن های سینمایی کویت حضور داشته باشند. به گزارش جامع […]

جامع نیوز:عباس خامه یار که این روزها دبیری جشنواره سینمایی ایران در کویت را بر عهده دارد، درباره این هفته سینمایی و هنری گفت: این جشنواره سینمایی زمینه خوبی برای همکاری های آینده با حوزه هنری است و امیدوارم آثار سینمایی کشورمان هر ماه در سالن های سینمایی کویت حضور داشته باشند.

به گزارش جامع نیوزعباس خامه یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کویت، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان این که هفته سینمایی برگزار شده در این کشور توسط ایران در ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، اظهار کرد: این کار با هماهنگی نهادهای سینمایی کویت و همکاری حوزه هنری و همچنین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
وی ادامه داد: طی اکران فیلم های «بید مجنون» و «راه آبی ابریشم» ازدحام جمعیت به حدی بود که سالن های سینما از یک ساعت قبل پر می شد و بسیاری پشت درهای بسته می ماندند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم «حوض نقاشی» و دیگر آثار را در دو سئانس نمایش دهیم.
خامه یار با بیان این که میزگرد اختصاصی نقد و بررسی سینمای ایران با حضور سینماگران منطقه خلیج فارس، یک شنبه شب و هم زمان با مراسم افتتاحیه برگزار شد، عنوان کرد: فیلم هایی که برای پخش در این جشنواره سینمایی انتخاب شدند متفاوت از یکدیگر بودند و در یک ساختار و موضوع قرار نمی گرفتند.
رایزن فرهنگی ایران در کویت خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره سینمایی زمینه خوبی برای همکاری های آینده با حوزه هنری است و امیدواریم آثار سینمایی کشورمان هر ماه در سالن های سینمایی کویت حضور داشته باشند و بتوانیم از کارگردانان و فیلم نامه نویسان ایرانی در این کشور استفاده کنیم.
خامه یار عنوان کرد: با ترجمه کتاب «آنتوان بارا» در حوزه هنری همکاری خوبی با این نهاد آغاز کردیم و رئیس این نهاد انقلابی هم اکنون عضو انجمن دوستی ایران و کویت است و ظرفیت هایی بالایی برای همکاری با این نهاد وجود دارد. فیلم های حوزه هنری مناسب کشورهای مسلمان و همسایه است و با حضور آثار سینمایی ایران در کویت، می توانیم تعامل بهتری با این کشور داشته باشیم.
وی با تاکید بر این که مطبوعات و رسانه های کویت به طور بی سابقه ای جشنواره سینمایی ایران در این کشور را تحت پوشش خبری قرار دادند، گفت: در پایان نمایش هر فیلم از کشورمان، ما در برابر احساسات مردمی که نسبت به کشور و هنر ایران زمین با دید تقدیر می نگریستند قرار می گرفتیم و تصور می کنیم ایران بزرگ، متمدن و با فرهنگ به زیبایی می تواند با هنر هفتم، حضور خود را در کشورهای مختلف به نمایش بگذارد