جامع نیوز:با اتمام کار ساخت کتیبه ی قتلگاه حرم مطهر ابا عبدالله الحسین(ع) از این اثر هنری رونمایی می شود. به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، کار ساخت این کتیبه توسط ۳۰ تن از هنرمندان کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات در اصفهان از یک سال و نیم گذشته آغاز شده بود به […]

جامع نیوز:با اتمام کار ساخت کتیبه ی قتلگاه حرم مطهر ابا عبدالله الحسین(ع) از این اثر هنری رونمایی می شود.
به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، کار ساخت این کتیبه توسط ۳۰ تن از هنرمندان کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات در اصفهان از یک سال و نیم گذشته آغاز شده بود به پایان رسیده و در پایان هفته جاری رونمایی خواهد شد.
در طراحی این کتیبه از ۱۴ گل محمدی و ۱۲ غنچه ی گل استفاده شده است که وجود دسته گلی در طرفین آن با مضمون نقش انگشتری سرور و سالار شهیدان و نیز شهادت حضرت علی اصغر(ع) از ویژگیهای خاص این طراحی است.
سایر مضامین به کار رفته در این اثر القاب سید الشهدا (ع) مانند یا شهید مظلوم، یا ذبیح یا مقتول و فراز « السلامُ على الدماءِ السائلات »از زیارت ناحیه مقدسه است که در ابعاد ۴.۲۵ متر در ۸۰ سانتی‌متر قلم زنی و میناکاری شده است.
کتیبه قتلگاه حرم مطهر حسینی از جنس چوب ساج و قطعات مس با آبکاری طلا به وزن ۶۰۰ کیلوگرم شکل یافته که در آن تلفیقی از هنرهای قلم‌زنی، خطاطی، میناکاری، نجاری و طلاکاری اجرا شده است.
این اثر بر بالای کتیبه کوچکی که پیشتر توسط همین مرکز ساخته شده بود بر فراز قتلگاه حرم مطهر امام حسین(ع) نصب خواهد شد.
گفتنی است مرکز آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان هم اکنون ساخت درب ایوان باب القبله حرم مطهر امامین جوادین را در دستور کار دارد.