جامع نیوز:معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با تخصیص۴۵ میلیارد ریال اعتبار، ویژه برنامه های سفرهای سیاحتی وزیارتی سفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات برای مستمری بگیران سازمان در حال اجرا است. به گزارش جامع نیوزاز سازمان تأمین اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی در جمع اعضای هئیت مدیره کانون های کارگری مازندران […]

جامع نیوز:معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با تخصیص۴۵ میلیارد ریال اعتبار، ویژه برنامه های سفرهای سیاحتی وزیارتی سفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات برای مستمری بگیران سازمان در حال اجرا است.

به گزارش جامع نیوزاز سازمان تأمین اجتماعی، دکتر منصور اعتصامی در جمع اعضای هئیت مدیره کانون های کارگری مازندران در شیراز، افزود: جزئیات این طرح به ادارات کل و کانون های بازنشستگی سراسر کشور ابلاغ شده و درسال آینده نیز تخصیص هزار سفر عمره مفرده نیز در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان این که ترویج مسایل فرهنگی در میان خانواده ها یکی از اولویت های معاونت فرهنگی واجتماعی سازمان تأمین اجتماعی است، اظهار داشت : در صورت موافقت کانون های بازنشستگی آماده گشایش فضای فرهنگی همچون تئا‌تر ، سینما از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در میان بازنشستگان و خانواده آنها هستیم .
دکتر اعتصامی افزود : با تلاش و دیدگاه مثبت تیم جدید مدیریتی سازمان تامین اجتماعی، معاونت فرهنگی و اجتماعی ایجاد شد تا بتوانیم فرهنگ را که به تعبیر رهبر معظم انقلاب به مثابه فضایی است که در آن تنفس می کنیم، در میان کارکنان و شرکای اجتماعی گسترش دهیم .
وی با اشاره به اینکه شرکای اجتماعی همواره مایلند تا به عنوان مالکان اصلی سازمان در تصمیم سازی و تصمیم گیری های سازمان شرکت داده شوند، ادامه داد : در این معاونت همواره تلاش می کنیم ارتباطی دو سویه و صحیح بین شرکای اجتماعی و سازمان ایجاد کنیم.
دکتر اعتصامی بازنشستگان را گنجینه ها و منابع غنی تجربه جامعه برشمرد و تصریح کرد: در دوران مدیریتی جدید سازمان، رفع نگرانی های و دغدغه های معیشتی بازنشستگان از اهم اولویت های کاری است.
معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از مستمری بگیران خواست تا با یاری این معاونت ونگارش خاطرات ، مهارت‌ها و دستاورد های زندگی آنها را به آیندگان منتقل کنند.
مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به جمعیت ۱۰۸ هزار نفری مستمری بگیران استان فارس گفت : سازمان تامین اجتماعی، نهادی خدماتی است که در استان فارس ماهیانه مبلغ هزار میلیارد ریال به ۱۰۸ هزار خانواده مستمری بگیر پرداخت می کند.
عبدالکریم نباتی با اشاره به سیاست های درمانی سازمان که منجر به اعتبار بخشی دفترچه های درمانی شده است، افزود : دفترچه درمان هویت تامین اجتماعی است و با اعمال شفاف و راهبردهای صحیح مدیریت جدید سازمان اعتباری دوباره به دفترچه های درمانی برگشته است.
وی افزود : کارکنان تامین اجتماعی به عنوان امانت دار و بازنشستگان بعنوان شرکای اجتماعی موظفند نسبت به ترویج فرهنگ بیمه ای اقدام کنند.
همچنین در این جلسه،روسای کانون های کارگری استان های فارس و مازندران به بیان دیدگاهها و مطالب خود پرداختند.