جامع نیوز:دکتر شهید زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاوری، روز سه شنبه هفتم بهمن ماه سال جاری با جمعی از اعضای هیئت مدیره و نمایندگان اتحادیه سراسری مرغداران کشور دیدار و گفتگو کرد . به گزارش جامع نیوزاز بانک کشاورزی، در این جلسه نمایندگان اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با بیان مشکلات و کاستی […]

جامع نیوز:دکتر شهید زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاوری، روز سه شنبه هفتم بهمن ماه سال جاری با جمعی از اعضای هیئت مدیره و نمایندگان اتحادیه سراسری مرغداران کشور دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش جامع نیوزاز بانک کشاورزی، در این جلسه نمایندگان اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با بیان مشکلات و کاستی های این بخش، خواستار حمایت هر چه بیشتر بانک کشاورزی از تولیدکنندگان صنف مرغداران گوشتی شدند .

این گزارش می افزاید ، دکتر شهید زاده در این جلسه اقدامات بانک کشاورزی را هم سو با اهداف نظام ، استقلال مملکت در امر تولید و فرامین مقام معطم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : کاهش وابستگی به واردات و رسیدن به خود کفایی در زمینه تولید، موجب سربلندی کشور در عرصه های بین المللی و افزایش قدرت سیاسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قدرت در بخش تولید و نیروی نظامی به یک اندازه برای کشور اهمیت دارند ، هدف و هنر بانک کشاورزی را هدایت نقدینگی، به سمت تولید عنوان کرد و افزود: دولت بایستی به بانک های تخصصی نگاهی خاص و مبتنی بر کاهش ریسک داشته باشد تا از تولیدات تخصصی حمایت شود .

مدیرعامل بانک کشاورزی خواستار افزایش سرمایه بانک توسط دولت شد و گفت: در صورت کفایت سرمایه و اعتبار ، بانک کشاورزی آمادگی دارد به تمام نیازهای بخش کشاورزی جواب مثبت دهد.

شهید زاده در ادامه سخنان خود، اجرای سیاست های دولت از طریق اتحادیه ها و تشکل های مردمی را به دلیل برخورداری از تجربه و آگاهی از مشکلات ، موفق تر دانست و گفت: تشکل ها بایستی پرستاری شوند و توزیع اعتبارات با نظر آنها انجام شود.

وی افزود: استراتژی ما، تامین کل نیازهای بخش کشاورزی از طریق جذب و هدایت منابع است و در این راه بایستی مدیریت جهادی همگانی داشته باشیم.

مدیرعامل بانک کشاورزی، اقداماتی چون تخصیص اعتبار ، صدور ضمانت نامه، گشایش LC و افزایش سقف تسهیلات ضمانتی را از جمله خدمات حمایتی بانک کشاورزی برای صنف مرغداران عنوان کرد و گفت : برنامه سال آینده بانک کشاورزی، دو برابر کردن پرداخت ها به بخش کشاورزی از طریق افزایش منابع است و در این زمینه راهکارهای موثری در شعب اعمال خواهند شد .

در این جلسه همچنین نمایندگان اتحادیه مرغداران گوشتی کشور ضمن تشکر از بانک کشاورزی برای گسترش طرح بهینه سازی ، خواستار طراحی شبکه ای مکانیزه توسط بانک کشاورزی شدند تا با ارتباط بانک های اطلاعاتی اتحادیه مرغداران و بانک کشاورزی و تعامل سازمان های مربوطه ، سازوکار هدایت نقدینگی و پرداخت تسهیلات منجر به توزیع موثر منابع و تنظیم بازار شود .