جامع نیوز:با افزایش کاربرد شبکه های بیسیم در محیط های کاری و همچنین منازل، نیاز به دستگاه های پیشرفته و فناوری های نوین در این حوزه نیز افزایش یافته است. شرکت های فعال در حوزه ساخت محصولات شبکه نیز در تلاش برای برطرف نمودن نیاز کاربران و پیشی گرفتن از رقبا هستند و با پیاده […]

جامع نیوز:با افزایش کاربرد شبکه های بیسیم در محیط های کاری و همچنین منازل، نیاز به دستگاه های پیشرفته و فناوری های نوین در این حوزه نیز افزایش یافته است. شرکت های فعال در حوزه ساخت محصولات شبکه نیز در تلاش برای برطرف نمودن نیاز کاربران و پیشی گرفتن از رقبا هستند و با پیاده سازی استانداردها و فناوری های جدید می کوشند تا نظر مخاطبان را به خود جلب کنند. ایسوس به عنوان یکی از شرکت های فعال در این حوزه همواره محصولات جدیدی را مبتنی بر آخرین استانداردها و فناوریهای انحصاری خود روانه بازار میکند.

روترهای بیسیم این شرکت از مشخصات فنی و ظاهری قابل توجهی برخوردار هستند که معمولا مورد توجه کاربران حرفه ای و سخت پسند قرار میگیرند. جدیدترین محصول ایسوس در این خانواده RT-AC3200 یک روتر سه باند گیگابیتی است که به منظور از بین بردن مشکلات و تداخل فرکانس های موجود در شبکه های بیسیم امروزه طراحی و ساخته شده است.

RT-AC3200 با قابلیت پشتیبانی از آخرین استاندارد بیسیم قادر است به طور همزمان یک شبکه را با استاندارد ۸۰.۲۱۱ac در فرکانس ۵ گیگاهرتز و استاندارد ۸۰۲.۱۱n را در فرکانس ۲.۴ را فراهم سازد. این روتر با تکیه بر فناوری Tri-Band Smart Connect به صورت خودکار عملکرد تمامی دستگاه های متصل به آن را بهبود می بخشد. به علاوه از فناوری های AiRadar، QoS، AiProtection و Traffic Analyzer نیز پشتیبانی میکند. با پیاده سازی این فناوری ها و استانداردها، روتر RT-AC3200 ایسوس عملکرد و محدوده پوشش قابل توجهی دارد و با به کارگیری استانداردهای جدید بیسیم میتواند برای مجتمع های مسکونی و سازمان های بزرگ که دارای مجموعه متنوعی از دستگاه ها هستند، عملکرد چشم گیری ارائه دهد.

ترکیب خلاقیت و فناوری برای ساخت محصولی قدرتمند

روتر بیسیم RT-AC3200 ایسوس مجهز به ۶ آنتن خارجی است که به طور همزمان دو شبکه ۸۰۲.۱۱ac با فرکانس ۵گیگاهرتز با ساختار سه آنتن برای ارسال و سه آنتن برای دریافت اطلاعات را در اختیار کاربر قرار میدهد. این ساختار روتر RT-AC3200 را قادر میسازد تا حداکثر به سرعت ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه در هر فرکانس ۵ گیگاهرتز دست پیدا کند و در مجموع سرعت آن به ۲۶۰۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یابد. به علاوه با پیاده سازی فناوری Bradcom TurboQAM سرعت دستگاه در استاندارد ۸۰۲.۱۱n با فرکانس ۲.۴گیگاهرتز از ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه به ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه افزایش می یابد. به کار بردن این فناوری به روتر RT-AC3200 کمک میکند تا بتواند نرخ انتقال اطلاعات را به ۳۲۰۰مگابیت بر ثانیه افزایش دهد که سه برابر بیشتر از سرعت یک شبکه اترنت گیگابیتی است.

RT-AC3200 به فناوری AiRadar و همچنین فناوری انحصاری ایسوس در تنظیم فرکانس دستگاه برای افزایش قدرت و محدوده تحت پوشش روتر مجهز شده است تا کاربران بتوانند اتصال ایمن و با ثباتی را تجربه کنند.

افزایش هوشمند عملکرد تمامی دستگاه ها با فناوری Tri-band Smart Connect

رشد روز افزون لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و تلویزیون های هوشمند و سایر دستگاه های و گجت های بیسیم به این معناست که در یک فضای مدرن امروزی میزان پهنای باند موجود در شبکه میان دستگاه های متعددی تقسیم میشود. در روترهای استاندارد با افزایش تعداد دستگاه های بیسیم در یک فرکانس، دستگاه های قدیمی از استاندارد ۸۰۲.۱۱a/b/g/n استفاده میکنند و دستگاه های پیشرفته تر با استاندارد ۸۰۲.۱۱ac سرعت و پهنای باند کمتری را در اختیار خواهند داشت.

روتر RT-AC3200 از فناوری Tri-Band Smart استفاده میکند که به صورت هوشمندی باند بهینه را برای هر دستگاه و بر اساس سرعت، قدرت سیگنال و میزان اشغال هر باند انتخاب میکند. به این ترتیب کاربران مجبور نخواهند بود که در خصوص باند فرکانسی موجود تصمیم گیری کنند زیرا این کار به صورت خودکار بر عهده روتر RT-AC3200 خواهد بود. بنابراین کاربران از یک ارتباط سریعتر، و مطمئن تر برخوردار خواهند شد.

Adptive QoS و Traffic Analyzer ابزارهای مانیتورینگ و کنترل ترافیک هوشمند

روتر RT-AC3200 از امکانات قدرتمند با کاربری آسان برخوردار است که به کاربران کمک میکند تا ترافیک شبکه را برای دستیابی به عملکرد بهینه مدیریت کنند. Adptive QoS به صورت هوشمند و خودکار پهنای باند موجود را میان دستگاه ها و اپلیکیشن ها اولویت بندی میکند و بر اساس نیاز هر کاربر پهنای باند لازم را به آن اختصاص میدهد. به این ترتیب انتقال فایلهای ویدیویی، انجام بازهای آنلاین، ارتباطات صوتی VoIP ، دانلود و جستجوی صفحات وب به بهترین سرعت و با کمترین وقفه انجام میشود.

Traffic Analyzer ویژگی جدید ASUSWRT است که امکان مانیتورینگ و بازبینی لحظه ای وضعیت شبکه را با قابلیت گزارش روزانه، هفتگی و ماهیانه فراهم میسازد. کاربران میتوانند میزان پهنای باند مورد استفاده توسط هر کاربر، دستگاه و یا اپلیکیشن را مشاهده کنند و همین موضوع کاهش قابل توجهی در گره های ارتباطی شبکه خواهد داشت. ابزار Traffic Analyzer این امکان را به والدین و یا مدیران میدهد تا بتوانند نحوه استفاده و فعالیت کاربران در اینترنت را مشاهده کنند.

AiProtection به همراه سیستم امنیتی Trend Micro

افزایش تنوع و تعداد کاربران و دستگاه های بیسیم اهمیت حفظ امنیت اطلاعات را بیش از پیش افزایش میدهد. روتر RT-AC3200 ایسوس با استفاده از AiProtection به همراه فناوری Trend Micro مسئولیت تامین امنیت اطلاعات شبکه را برعهده دارد. AiProtection از چهار ویژگی کلیدی برخوردار است. Router Security Scan 14 وضعیت امنیتی حساس را بررسی و تهدیدات موجود را شناسایی و روش هایی برای بهبود و برطرف کردن آن ارائه میکند. Malicious Site Blocking از دسترسی کاربران به وب سایتهایی مشکوک و مخرب شناسایی شده جلوگیری میکند. ویژگی Vulnerability Protection از دستگاه های موجود در شبکه که معمولا امنیت آن ها مورد توجه قرار نمیگیرد از جمله دوربین ها، تلویزیون های هوشمند و دستگاه های IoT (Internet of Things) در برابر حمله های تحت شبکه محافظت میکند. ویژگی Infected Device Detection and Blocking نیز از ارسال اطلاعات شخصی توسط دستگاه های آسیب دیده جلوگیری می نماید. تمامی این امکانات به صورت همزمان و با یکدیگر فعال هستند تا از اطلاعات شخصی افراد و دستگاه ها در برابر خطرات تحت شبکه محافظت نمایند.