به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات ، طرح آینه کاری حرم امامین عسکریین علیهما السلام سال ۹۲ در سامرا با حضور ده نفر از هنرمندان همکار ستاد بازسازی عتبات عالیات آغاز شد. بر اساس این گزارش هم اکنون این طرح روز های پایانی از دومین سال اجرا را می گذراند و هنرمندان آینه […]

به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات ، طرح آینه کاری حرم امامین عسکریین علیهما السلام سال ۹۲ در سامرا با حضور ده نفر از هنرمندان همکار ستاد بازسازی عتبات عالیات آغاز شد.

بر اساس این گزارش هم اکنون این طرح روز های پایانی از دومین سال اجرا را می گذراند و هنرمندان آینه کار به زودی طرح و آینه کاری ورودی های حرم امامین عسکریین، مقرنس بالای کتیبه سنگی گنبد خانه که شامل ۱۲ عدد نور گیر به مساحت ۱۶۶ متر مربع را به اتمام می رسانند. همچنین آینه کاری زیر چهار قوس ورودی این حرم با ۴۰ متر مربع مساحت نیز در دستور کار قرار داشته و در حال اجرا است.

گفتنی است آینه کاری هنری بسیار دشوار است که به دقت و ظرافت خاصی نیاز دارد و هنرمندان با مهارت ویژه خود در این زمینه، به طراحی، قاب بندی سقف ها، دیوارها و ورودی های حرم امامین عسکریین علیهما السلام به شیوه های ترکیبی و تلفیقی از جمله شمسه‌، ترنج‌، لچک‌، قطارسازی‌، اسلیمى‌ و مقرنس پرداخته اند.

لازم به ذکر است تا اواخر اردیبهشت ماه کل طرح آینه کاری حرم مطهر امامین عسکریین علیهما السلام به پایان می رسد.