جامع نیوز:بانک صادرات توانسته است تا آذر ماه سال جاری با ارائه بیش از ۴۳ میلیون فقره کارت بانکی به مشتریان در زمینه ابزارهای پرداخت بانک داری الکترونیک رکورد قابل تاملی را برجای گذاشته است به گزارش جامع نیوزاز بانک صادرات ایران، سیستم بانکی تا آذر ماه سال جاری موفق شده است تا ۳۱۸ میلیون […]

جامع نیوز:بانک صادرات توانسته است تا آذر ماه سال جاری با ارائه بیش از ۴۳ میلیون فقره کارت بانکی به مشتریان در زمینه ابزارهای پرداخت بانک داری الکترونیک رکورد قابل تاملی را برجای گذاشته است

به گزارش جامع نیوزاز بانک صادرات ایران، سیستم بانکی تا آذر ماه سال جاری موفق شده است تا ۳۱۸ میلیون و ۹۷۰ هزارو ۸۱۳ فقره کارت بانکی صادر کند . همچنین نظام بانکی ۳۹ هزار و ۱۲۵ دستگاه خودپرداز و ۶۴ هزارو ۱۷۸ دستگاه پایانه شعب را در همین مدت برای ارائه به خدمات بانکی برای مشتریان تعبیه کرده است.

اما آمارهای رسمی نشان می دهد که در همین مدت بانک صادرات با ۴۳ میلیون و ۸۳۵ هزارو ۵۱۱ فقره کارت بانکی و تعبیه ۴ هزارو ۶۴۲ دستگاه خودپرداز و ۸هزارو ۱۹۷ دستگاه پایانه شعب در گروه بانک های برتر در زمینه راه اندازی ابزارهای پرداخت قرار گرفته است .

بانک صادرات که تا آذرماه سال جاری ۲۹میلیون و ۴۴۱ هزارو۲۷۶ فقره کارت برداشت صادر کرده در مدت مشابه سال قبل حدود ۲۶ میلیون فقره از این نوع کارت صادر کرده بود.

همچنین این بانک که در آذر ماه سال جاری بالغ بر ۳۴۳ هزارو ۷۲۵ فقره کارت اعتباری و بیش از ۱۴ میلیون کارت هدیه و ۲ هزارو ۷۸۸ فقره کارت پول الکترونیک صادر کرده است در مدت مشابه سال قبل حدود ۱۱ میلیون کارت هدیه به مشتریان ارائه کرده است.

سید جعفر صدری رئیس اداره کل خدمات نوین بانک صادرات با اشاره به اینکه شمار دستگاه های کارتخوانی که به حساب های بانک صادرات متصل هستند تا پایان سال به حدود ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید در پاسخ به پرسش ایران و جهان در خصوص برنامه های جدید بانک با اشاره به اینکه در سال گذشته و امسال تلاش هایی در زمینه فراهم آوری زیرساخت های بانک داری الکترونیک و پهنای باند صورت گرفته است و بانک صادرات هدف گذاری تقویت بانک داری الکترونیک را در برنامه ها قرار داده در تکمیل سخنان این بخش می گوید که سرویس های جدیدی به بانک داری الکترونیک اضافه شده که با رونمایی از آنها به جذابیت این خدمات افزوده خواهد شد.

صدری در خصوص پروژه های جدید بانک داری الکترونیک بانک صادرات به رونمایی از کارت اعتباری بر مبنای عقد مرابحه مطابق با دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی ج.ا.ا اشاره می کند و می افزاید راه اندازی رمزیاب روی گوشی های موبایل مشتری از دیگر سرویس های جدید بانک است که با راه اندازی این سیستم، مشتری می تواند در اینترنت بانک و همراه بانک برای انتقال وجه در مبالغ بالا نوع رمزیاب خود را انتخاب کند که بصورت سخت افزاری باشد یا روی موبایل نصب شود. وی افزایش سقف پرداخت ها در اینترنت بانک را از دیگر برنامه های بانک در این زمینه عنوان نموده و از دیگر خدمات به نسخه جدید اینترنت بانک که کاملاً امکان استفاده بر روی تبلت و موبایل های اندرویدی را دارد اشاره کرد.

وی با بیان اینکه کارت اعتباری جدید نوعی کارت بانکی است که مشتریان می تواند بدون گذاشتن ودیعه به صورت وجه نزد بانک ، از طریق پایانه های فروش حداکثر تا سقف اعتباری آن اقدام به خرید کنند ،در خصوص جزئیات نحوه استفاده از این کارت ها گفت که متقاضیان باید دارای یکی از انواع حسابها در سیستم متمرکز سپهر باشند . به گفته وی البته برای استفاده از این کارت ها تکمیل و امضاء نمودن دو نسخه از قرارداد صدور کارت اعتباری و قرارداد عقد مرابحه و معرفی کردن ضامن یا ضامنین مورد تایید بانک نیز نیاز است.
این مدیر اضافه می کند که پذیرش درخواست های کارتهای اعتباری مذکور با تأیید ارکان اعتباری ذیربط صورت می گیرد .
وی در پایان این نکته را اضافه کرد که شعب می توانند تقاضای سازمان هائی که مایل باشند با تضمین خود برای پرسنل سازمان مربوطه کارت اعتباری صادر گردد اقدام نمایند.