جامع نیوز:دکتر مرتضی شهیدزاده رییس هیات مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی طی پیامی فرارسیدن دهه مبارک فجر را تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: بسم الله النور وَالْفَجْرِ، وَلَیَالٍ عَشْرٍ، وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ، وَاللَّیْلِ إِذَا یَسْرِ موسم فجر و ظفر، بهانه‌ای است برای آنکه در یادهایمان این اندیشه متبلور شود که کارهای […]

جامع نیوز:دکتر مرتضی شهیدزاده رییس هیات مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی طی پیامی فرارسیدن دهه مبارک فجر را تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:
بسم الله النور
وَالْفَجْرِ، وَلَیَالٍ عَشْرٍ، وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ، وَاللَّیْلِ إِذَا یَسْرِ
موسم فجر و ظفر، بهانه‌ای است برای آنکه در یادهایمان این اندیشه متبلور شود که کارهای بزرگ، انجام شدنی است؛ اگر و فقط اگر که مردان و زنان بزرگ، عرصه را به‌دست بگیرند. بهمن ۵۷ اگر تاریخ‌ساز شد به‌واسطه دم مسیحایی پیری فرزانه، رهبری آگاه و سیاستمداری اخلاق‌مدار بود که امام و پیشوا و مقتدای یک امت شد و امروز نیز به رغم عروج ملکوتی‌اش، راه و طریقش کماکان با هدایت و رهبری اندیشمندانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) باقی‌است.
فجرآفرینان روزهای خاطره‌انگیز انقلاب شکوهمند اسلامی، غرورآفرینانی بودند که روحشان به بلندای آسمان‌ها بود و ضمیرشان به استواری کوه که اگر چنین نبود، توحید کلمه و کلمه توحید را امکان تعریف در مختصات آن روزگار طاغوت‌زده نبود. این سبک و سیاق اندیشه که از سرچشمه زلال بارگاه ربوبی و ربانی نشات گرفته، متاثر است از تعالیم اصیل و پاک اسلام ناب محمدی(ص) که در عصر حاضر هنوز به سان چشمه‌ای جوشان، به شست‌وشوی وجدان انسان‌ها می‌پردازد.
تقارن معناداری است میان ایام‌الله دهه مبارک فجر با نامه پرمحتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غربی که آنان را از گمراهی برخی رسانه‌ها – که سخنان ناصوابشان امکان حس کردن شمیم روح‌بخش و ملکوتی اسلام را گرفته – دور کرده و به طریق معنویت هدایت نموده‌است. این نامه اثرگذار، به مانند انقلاب سال ۵۷ دارای پیامی روشن است و آن بیداری انسان‌ها و نمایش چهره واقعی اسلام رحمانی است. این مهم، بی‌شک نویدآورنده امید به آینده و حرکت در مسیر بهبود و به‌سازی امور است.
مایه مباهات است که در شرایط کنونی، دولت تدبیر و امید با تکیه به آراء گسترده عمومی بر کرسی خدمت‌رسانی به شریف‌ترین و شایسته‌ترین مردم دنیا نشسته‌است. دولتی که به اتکای تدابیر خود، پیام امید را آورده و هر بخش و هر دستگاهی در این میان، وظیفه خطیری برای عمل به تکالیف دارد. بانک کشاورزی به‌عنوان یک بانک تخصصی که افزون بر خدمت‌رسانی به همه مردم ایران، افتخار همکاری با کشاورزان زحمت‌کش و بسترسازی و نقش‌آفرینی به‌منظور تولید صادرات‌محور و نیز اشتغال‌آفرینی و ترغیب جوانان به کار و تحصیل در حوزه کشاورزی را دارد، سالیان پیش رو را ایام مهمی جهت حرکت ماشین توسعه ایران سرافراز اسلامی در جاده پیشرفت می‌داند.
اکنون که در واپسین هفته‌های «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» هستیم، یکبار دیگر بر هدف خود در راستای القاء، توسعه و تکثیر روحیه جهادی در بانک کشاورزی به مثایه یک فرهنگ، تاکید می‌کنیم و رجاء واثق داریم که این مهم نقشی موثر در بهبود فرایندهای اقتصادی خواهد داشت. شکی نیست که این همه در سایه یک عزم بزرگ محقق‌شدنی است اما از آنجا که سرمایه‌ای ارزشمند به نام نیروی انسانی سخت‌کوش و متخصص در بانک کشاورزی به وفور یافت‌شدنی است، روشن است که عملیاتی شدن آنچه که در برنامه داریم، دور از ذهن نیست.