جامع نیوز:هاشم بت شکن در نشست خبری امروز صبح در وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی جذب سپرده ها در این بانک کمترین میزان مطالبات معوق در نظام بانکی را مربوط به بانک مسکن دانست. به گزارش جامع نیوز مدیر عامل مسکن ضمن اعلام این خبر افزود: عدد کل تسهیلات […]

جامع نیوز:هاشم بت شکن در نشست خبری امروز صبح در وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی جذب سپرده ها در این بانک کمترین میزان مطالبات معوق در نظام بانکی را مربوط به بانک مسکن دانست.
به گزارش جامع نیوز مدیر عامل مسکن ضمن اعلام این خبر افزود: عدد کل تسهیلات اعطایی توسط نظام بانکی کشور در ۹ ماهه سالجاری ۲هزار و ۳۸۱ هزار میلیارد ریال بوده است که از این مبلغ ۲۹۰ هزار میلیارد ریال فقط برای بخش مسکن تامین اعتبار شده است .
وی در ادامه گفت: عملکرد بانک مسکن در ده ماه سالجاری نیز حاکی از تخصیص ۱۵۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش مسکن بوده است. بت شکن همچنین از تامین اعتبار برای ساخت ۷۴ هزار واحد مسکونی طی ۱۰ ماه سالجاری خبر داد و افزود: در ۱۰ ماه سالجاری ۱۰۱ هزار فقره تسهیلات برای خرید واحدهای مسکونی دراختیار مشتریان بانک مسکن قرار گرفته است که این شاخص نشان دهنده رشد ۲۵ درصدی تعداد اعطای تسهیلات طی مدت یاد شده است.
وی از تامین مالی ۵۴۶ هزار واحد مسکونی توسط بانک مسکن در ۱۰ ماه سالجاری خبر داد و در این خصوص افزود: از تعداد مذکور نسبت به تامین مالی ۳۷۱ هزار واحد مسکونی از طریق انتقال سهم الشرکه اقدام شده است.
بت شکن در ادامه گفت: مانده تسهیلات اعطایی بانک مسکن در حال حاضر در حدود ۱۰۷ هزار میلیارد تومان است و از این حیث بزرگترین مانده تسهیلات در نظام بانکی کشور متعلق به بانک مسکن است.
مدیر عامل بانک مسکن در خصوص میزان مشارکت بانک مسکن در طرح های مسکن مهر نیز گزارشی ارایه کرد و در این خصوص گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام هر چه سریعتر مسکن مهر ، بانک مسکن نسبت به تسریع روند تامین مالی و اتمام این طرح ها اقداماتی را به عمل آورد.
وی افزود: کل قرار دادهای مسکن مهر در حدود ۲ میلیون و۳۷۰ هزار واحد بود که بانک مسکن ۴۷۹ هزار میلیارد ریال بابت قراردادهای منعقده در این طرح تخصیص داده بود در این راستا تا کنون ۱ میلیون ۳۷۹ هزار فروش اقساطی انجام شده است.