جامع نیوز:ایرانسل از عرضه مقرون به صرفه‌ترین تعرفه خدمات رومینگ بین الملل تلفن همراه برای مسافران عراق، عربستان، ترکیه و آذربایجان و تا ۹۶ درصد کاهش در تعرفه خدمات رومینگ اینترنت همراه در این کشورها خبر داد. به گزارش جامع نیوزاز ایرانسل، با استفاده از خدمات رومینگ بین الملل، مشترکین سیمکارت های ایرانسل می توانند […]

جامع نیوز:ایرانسل از عرضه مقرون به صرفه‌ترین تعرفه خدمات رومینگ بین الملل تلفن همراه برای مسافران عراق، عربستان، ترکیه و آذربایجان و تا ۹۶ درصد کاهش در تعرفه خدمات رومینگ اینترنت همراه در این کشورها خبر داد.

به گزارش جامع نیوزاز ایرانسل، با استفاده از خدمات رومینگ بین الملل، مشترکین سیمکارت های ایرانسل می توانند در سفرهای خارجی خود با حفظ شماره، به خدمات تلفن همراه دسترسی داشته و ارتباطات تلفنی خود را برقرار کنند.

براساس این گزارش، با کاهش چشمگیر تعرفه مکالمات، ارسال پیامک و اینترنت همراه از طریق “اپراتورهای زین، آسیاسل و کوراک عراق”، “STC، اتصالات و زین عربستان”، “ترکسل ترکیه” و “آذرفون جمهوری آذربایجان”، ارزان‌ترین تعرفه رومینگ بین الملل در کشورهای عراق، عربستان، ترکیه و آذربایجان توسط ایرانسل به مشترکین عرضه شد. “روشن کردن سیمکارت” و”دریافت پیامک” در کلیه اپراتورهای طرف قرارداد رومینگ با ایرانسل رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای مشترکین در بر ندارد.
ضمن آنکه با کاهش تا ۹۶ درصدی تعرفه رومینگ اینترنت همراه در این کشورها، امکان استفاده از خدمات اینترنت همراه نیز در سفرهای خارجی با مقرون به صرفه ترین تعرفه دیتا برای مشترکین ایرانسل فراهم شد.

براساس این گزارش، با اعمال تعرفه های جدید، در حال حاضر تعرفه هر دقیقه تماس در داخل کشور عراق از طریق اپراتور زین، ۱۱هزار و ۱۰۰ریال و از طریق اپراتورهای آسیاسل و کوراک این کشور ۳۴هزار و ۴۰۰ ریال تعیین شده است. تعرفه هر دقیقه مکالمه دریافتی از طریق رومینگ با اپراتور زین و آسیاسل هم ۱۵هزار ریال و از طریق کوراک ۱۲هزار و ۴۰ ریال محاسبه میشود. این در حالی است که هر دقیقه تماس از طریق سیمکارتهای ایرانسل با ایران، از طریق رومینگ به شبکه زین عراق، ۲۲هزار و ۲۰۰ ریال و از طریق شبکه های آسیاسل و کوراکسل ۷۵هزار و ۶۸۰ ریال برای مشترکین هزینه در بر خواهد داشت. ارسال هر پیامک از طریق شبکه زین و آسیاسل برای مسافرین ایرانسلی عراق ۵هزار و ۱۸۰ ریال و از طریق شبکه کوراک ۱۵هزار و ۴۸۰ ریال محاسبه میشود. هزینه استفاده از هر مگابایت اینترنت همراه از طریق زیرساخت شبکه های آسیاسل و کوراک هم در این کشور ۱۰ هزار ریال می باشد.

مشترکینی ایرانسلی‌ای که به عربستان سعودی سفر می‌کنند هم در هنگام استفاده از خدمات رومینگ بین الملل با استفاده از زیرساخت شبکه های STC، اتصالات و زین این کشور به ازای هر دقیقه تماس در داخل کشور، دریافت مکالمه و تماس با ایران ۵هزار و ۹۹۰ ریال و برای ارسال هر پیامک ۳هزار و ۶۰۰ ریال خواهند پرداخت. این در حالی است که هزینه استفاده از هر مگابایت اینترنت همراه از طریق سیمکارت های ایرانسل در این کشور ۱۰هزار ریال می باشد.

مشترکین ایرانسلی که در زمان سفر به ترکیه، شبکه ترکسل را بعنوان شبکه میزبان رومینگ خود انتخاب کنند هم برای هر دقیقه تماس در داخل کشور و همچنین برای هر دقیقه تماس با ایران ۲۰هزار ریال و برای هر دقیقه مکالمه ورودی ۱۵هزار ریال خواهند پرداخت. ارسال هر پیامک برای این دسته از مشترکین ۷هزار ریال و استفاده از هر مگابایت ترافیک اینترنت همراه تنها ۵هزار ریال برای این مشترکین هزینه در بر خواهد داشت.

هر دقیقه تماس در داخل کشور هم برای مشترکین ایرانسلی که در زمان سفر به کشور آذربایجان، آذرفون را بعنوان اپراتور میزبان انتخاب کنند ۱۵ هزار ریال، دریافت مکالمه ۱۸هزار ریال، تماس با ایران ۵۰هزار ریال، ارسال پیامک ۱۰هزار ریال و هر مگابایت اینترنت همراه ۱۵ هزار ریال هزینه در بر خواهد داشت.

مشترکین ایرانسل پیش از سفر به کشورهای طرف قرارداد رومینگ بین الملل، برای دسترسی به تمامی این خدمات، کافیست پیش از خروج از کشور، با شماره گیری کد دستوری #۱*۱۱۱* از سیم‌کارت اعتباری خود به سادگی و بدون هزینه سرویس رومینگ را فعال کنند. تمامی مشترکین ایرانسل با شماره گیری #۷*، در هر مکان و زمان و با استفاده از رمز دوم کارت بانکی خویش می‌توانند به راحتی و با قیمت واقعی شارژ مورد نیاز خود را تهیه کنند.

گسترده‌ترین شبکه رومینگ بین‌الملل تلفن همراه کشور، توسط ایرانسل به مشترکین تلفن همراه ایران عرضه شده است.