جامع نیوز:بانک صادرات ایران در راستای حمایت از تولید، رونق اقتصادی و اشتغالزایی تأمین مالی پروژه های عظیم سیراف انرژی، پتروشیمی سبلان و آلومینیوم جنوب را عهده دار شد . به گزارش جامع نیوزاز بانک صادرات ایران، این بانک به منظور حمایت از تولید ملی و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت از پروژه […]

جامع نیوز:بانک صادرات ایران در راستای حمایت از تولید، رونق اقتصادی و اشتغالزایی تأمین مالی پروژه های عظیم سیراف انرژی، پتروشیمی سبلان و آلومینیوم جنوب را عهده دار شد .
به گزارش جامع نیوزاز بانک صادرات ایران، این بانک به منظور حمایت از تولید ملی و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت از پروژه های عظیم سیراف انرژی، پتروشیمی سبلان و آلومینیوم جنوب را بر عهده گرفت و نسبت به گشایش اعتبارات اسنادی مربوطه به مبلغ ٢ میلیارد و ۵٠ میلیون دلار اقدام نمود.
شایان ذکر است در جهت تکمیل پروژه های سیراف انرژی و پتروشیمی سبلان جمعاً مبلغ یک میلیارد دلار گشایش اعتبار صورت گرفته و طی ٢ سال و نیم آینده به بهره برداری خواهند رسید . همچنین پروژه آلومینیوم جنوب که در زمینه تولید شمش های آلومینیومی فعالیت دارد با مبلغ یک میلیارد و ۵٠ میلیون دلار تأمین اعتبار شده و در سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .
گفتنی است بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک بورسی کشور با بیش از ۶ دهه سابقه فعالیت نقش تأثیرگذاری در توسعه و آبادانی کشور داشته و علاوه بر مشارکت و تأمین مالی هزاران پروژه در اقصی نقاط کشور، نسبت به تأمین مالی پروژه های ملی نظیر احداث بزرگراه، نیروگاه پتروشیمی و… نیز اقدام نموده است .