جامع نیوز:مدیرعامل بانک شهر در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری گفت: توسعه صنعت توریسم به صورت مستقیم بر رشد اقتصاد کشورها تاثیرگذار است. به گزارش جامع نیوز، دکتر حسین محمدپورزرندی در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری، با بیان این مطلب اظهار کرد: قطعاً توسعه این صنعت در ایران تاثیر بسزایی داشته و پیش‌بینی […]

جامع نیوز:مدیرعامل بانک شهر در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری گفت: توسعه صنعت توریسم به صورت مستقیم بر رشد اقتصاد کشورها تاثیرگذار است.
به گزارش جامع نیوز، دکتر حسین محمدپورزرندی در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری، با بیان این مطلب اظهار کرد: قطعاً توسعه این صنعت در ایران تاثیر بسزایی داشته و پیش‌بینی می‌شود در طول سال‌های آتی صنعت گردشگری ایران از نظر شاخص‌های رشد ارزش‌افزوده، سهم از تولید ناخالص داخلی(GDP)، نسبت اشتغال، نسبت سرمایه‌گذاری و نسبت صادرات رو به بهبود باشد.
وی با بیان این ‌که صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است، افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده ، ایران در سال۲۰۱۴ در فهرست پربازدیدترین کشورهای دنیا قرار گرفت و از این رو، رقابت بین‌المللی برای جذب گردشگران خارجی در آینده، بسیار بیشتر از گذشته خواهد بود و فقدان یک راهبرد علمی و عملی در این صنعت سبب تضعیف و از دست دادن فرصت‌های بالقوه موجود خواهد شد.
پورزرندی درخصوص تاثیر برگزاری نمایشگاه‌ها در صنعت گردشگری عنوان کرد: برگزاری رویدادهایی مانند نمایشگاه‌ها و سمینارهای بین‌المللی می‌تواند در یک بستر مساعد و فضای پذیرندگی متناسب، به ظهور و معرفی توانمندی‌های ما بینجامد.
به گفته مدیرعامل بانک شهر، از طریق برقراری ارتباطات مستمر و پویا، امکان توسعه و پیگیری روابط در آینده و تسهیل و تسریع در گسترش جذب توریسم در ایران فراهم خواهد شد.
گفتنی است هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته با حضور بیش از ۱۰۰شرکت داخلی و نمایندگانی از ۱۰کشور دیگر، از ۵ تا ۸ اسفند ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد.