به گزارش جامع نیوز، سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در نشست خبری ویژه تمهیدات ترافیکی نوروز ۹۴ گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با کاهش ۸۷ نفری متوفیان ناشی از تصادف و ۱۳ درصدی این کاهش توانست رتبه اول را در بین تمام پلیس‌های راهور استان‌ها کسب کند. او […]

به گزارش جامع نیوز، سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در نشست خبری ویژه تمهیدات ترافیکی نوروز ۹۴ گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با کاهش ۸۷ نفری متوفیان ناشی از تصادف و ۱۳ درصدی این کاهش توانست رتبه اول را در بین تمام پلیس‌های راهور استان‌ها کسب کند.

او با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف راهور و نیروی انتظامی بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری و مسئولان کشوری بحث کاهش تلفات رانندگی است ادامه داد: برای همین راهور تهران بزرگ با اهتمام همه دستگاه‌ها و حمایت‌های بین‌بخشی توانست در سال ۹۳ با کاهش ۸۸ نفری متوفیان در تصادفات رانندگی مواجه باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: کاهش ۱۳ درصدی متوفیان ناشی از تصادفات طبق آمار پزشکی قانون و کسب رتبه اول در بین تمام پلیس‌های راهور استان‌ها از جمله افتخارات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ است.

سردار حسینی در ادامه به تحلیل تصادفات پرداخت و گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۵۹۱ نفر تلفات ناشی از حوادث رانندگی در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ بوده اند که نسبت به سال ۹۲ که آمار ۶۷۸ نفری را داشته‌ایم، ۱۳ درصد کاهش را مشاهده کردیم.
او آمار تصادفات جرحی را نسبت به سال قبل ۶۸۸ نفر عنوان کرد و گفت: در این حوزه نیز ۴ درصد کاهش داشته و در تصادفات خسارتی نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته‌ایم.
حسینی به تشریح تلفات امسال پرداخت و گفت: از ۵۹۱ نفر تلفات حاصله، ۱۶۷ نفر موتورسوار، ۵۶ نفر راننده، ۲۹۴ نفر عابر پیاده و ۷۴ نفر سرنشین خودرو بوده‌اند و می‌توان گفت راکبین موتورسوار و عابرین پیاده بالای ۷۰ درصد از تلفات ناشی از تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند که در این بین، ۵۰۴ نفر مرد و ۸۷ نفر زن بوده‌اند.

او ادامه داد: ۱۶۶ نفر از این آمار در صحنه جان خود را از دست داده‌اند؛ ۸۸ نفر حین انتقال و ۳۳۷ نفر نیز در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند که متأسفانه عدد فوت در بیمارستان بالاست و با توجه به این مطلب که تمرکز تمام مراکز درمانی در تهران بزرگ است، این عدد بالا زنگ خطری برای ماست.

او گفت: راکبین موتورسوار و عابرین پیاده بالای ۷۰ درصد از تلفات ناشی از تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند که در این بین، ۵۰۴ نفر مرد و ۸۷ نفر زن بوده‌اند. ۳۳۷ نفر از این افراد نیز در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند

او در ادامه مهمترین مأموریت راهور در ایام پایانی سال را پوشش ترافیکی سطح شهر به دلیل افزایش خرید مردم و سه مناسبت عمده ارزیابی کرد و گفت: پنجشنبه و جمعه آخر سال با شروع تعطیلات مصادف است، البته امروز و فردا نیز آمار با افزایش آمار مراجعات به بهشت‌زهرا مواجهیم که از ساعت ۴ صبح امروز تمام مسیر منتهی به بهشت‌زهرا در پوشش پلیس راهور درآمده و طبق آخرین اخبار به دلیل پیش‌بینی به موقع پلیس راهور، وضعیت مطلوبی را شاهد بوده‌ایم که همین طرح، فردا صبح و همچنین ۲۸ و ۲۹ اسفند نیز اجرا خواهد شد.

سردار حسینی با اشاره به این مطلب که روزهای جمعه مراجعه پرحجمی را به بازار و مراکز خرید از جمله امین‌الملک، امامزاده حسن، تجریش، افسریه و بسیج شاهدیم، ادامه داد: با پیش‌بینی کامل نیروهای انسانی تمام تلاش خود را خواهیم کرد که مردم خرید شب عید خوبی را پیش رو داشته باشند؛ البته در پاره‌ای از مواقع معابر به صورت فوق‌اشباع درخواهد آمد، به ویژه در بازار، مولوی، قیام، شوش و صاحب‌جمع که مجبوریم برای دقایقی محدودیت‌هایی را قائل شویم تا بتوانیم به روان‌سازی تردد کمک کنیم.

او با بیان اینکه اکنون ۴۰ درصد از کل اعمال قوانین راهنمایی و رانندگی توسط دوربین ها انجام می شود، گفت: تا ۳ سال آینده این سهم به ۸۰ درصد می رسد.