جامع نیوز:بیابانکی عمده ترین تفاوت این دوره با دوره های گذشته را در انتخاب ۸۰ نفر در دو بخش شعر و داستان دانست که مبلغ ۵ میلیون ریال به عنوان حق التألیف به آن ها داده می شود. به گزارش جامع نیوزاز حوزه هنری، سعید بیابانکی دبیر هنری سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان […]

جامع نیوز:بیابانکی عمده ترین تفاوت این دوره با دوره های گذشته را در انتخاب ۸۰ نفر در دو بخش شعر و داستان دانست که مبلغ ۵ میلیون ریال به عنوان حق التألیف به آن ها داده می شود.

به گزارش جامع نیوزاز حوزه هنری، سعید بیابانکی دبیر هنری سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره درخصوص تمدید مهلت ارسال آثار این جشنواره گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۱ اسفند در فراخوان اعلام شده است ولی به دلیل استقبال زیادی که از آن صورت گرفته است احتمال تمدید آن وجود دارد.

وی درمورد تغییراتی که در این دوره از جشنواره در مقایسه با دوره های گذشته صورت گرفته است، اظهار داشت: در این دوره بر خلاف دوره های گذشته رتبه های اول تا سوم برای هر بخش نداریم و در مجموع ۸۰ نفر بدون رتبه بندی در دو بخش شعر و داستان انتخاب می شوند و مبلغ ۵ میلیون ریال به عنوان حق التألیف به آن ها داده می شود.

بیابانکی در این رابطه عنوان کرد: به دلیل این که این جشنواره فقط مختص جوانان است و با گرفتن جایزه انگیزۀ مضاعفی در میان آن ها به وجود می آید، دبیرخانه تصمیم گرفت تا این جوایز در میان افراد بیشتری تقسیم شود تا شور و هیجان بیشتری در میان شرکت کننده ها تقسیم شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از نقدهایی که بر نحوۀ معرفی نفرات برتر در دوره های گذشته وارد است به خاطر مشخص نبودن تفاوت محسوس در میان آثار رتبه بندی است.

یادآور می شود؛ سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» در بخش های داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان، شعرنو (نیمایی و آزاد)، شعر کلاسیک، ترانه و سرود اردیبهشت ۱۳۹۴ در استان قزوین برگزار می شود