جامع نیوز:مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به نقش مهم این سازمان در اجرای حمایت های اجتماعی گفت: سال آینده برنامه های حمایتی ویژه مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی اجرایی می شود. سال آینده برنامه های حمایتی ویژه مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی اجرایی می شود به گزارش جامع نیوز، دکتر سید تقی نوربخش […]

جامع نیوز:مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به نقش مهم این سازمان در اجرای حمایت های اجتماعی گفت: سال آینده برنامه های حمایتی ویژه مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی اجرایی می شود.
سال آینده برنامه های حمایتی ویژه مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی اجرایی می شود
به گزارش جامع نیوز، دکتر سید تقی نوربخش در همایش بین المللی کف حمایت های اجتماعی، اظهار داشت: ایده تأمین اجتماعی در عصر کنونی از ۱۳۳ سال پیش به منظور صیانت از منافع اقتصادی نیروی کار شکل گرفت.
وی با اشاره به اینکه قبل از صدور بیانیه های بین المللی، موضوع تأمین اجتماعی و رسیدگی به ضعفا و سالخوردگان در تاریخ مذهبی و ملی کشور ایران وجود داشته است، افزود: نمونه های بسیاری از آن در آموزه های دینی و ملی ایران مشهود است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه در اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به موضوع تأمین اجتماعی اشاره شده است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی به شکل امروزی آن در سال ۱۳۵۴ به منظور برقراری امنیت اجتماعی و اقتصادی کارگران ایجاد شد.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید گام های موثری برای بهبود زندگی مردم برداشته شده است، افزود: مهمترین اقدام دولت در حوزه درمان انجام شد که در این بخش جمعیت تحت پوشش سازمان های بیمه گر افزایش یافت به طوری که ۸ میلیون نفر به این جمعیت افزوده شد و در حال حاضر تمامی ایرانیان دارای بیمه درمان هستند.
دکتر نوربخش اظهار داشت: همچنین با حمایت های دولت، بیمه درمان توسعه پیدا کرد و کیفیت بیمه های درمانی نیز ارتقا یافت.
وی افزود: کاهش پرداخت هزینه های درمان از جیب مردم و هزینه های خانمانسوز و پذیرش هزینه های بیماران سرطانی و خاص از اقدامات دولت در زمینه بهبود سلامت مردم است که نشان می دهد وضعیت درمان در سال ۹۳با سالهای گذشته قابل قیاس نیست.
وی با بیان اینکه وظیفه سازمان تأمین اجتماعی تأمین امنیت است، گفت: این سازمان در سالهای گذشته دچار حاشیه شده بود که با خروج از این وضعیت و بازگشت به مأموریت های خود، در جهت ارتقای خدمات و رسیدگی به جامعه تحت پوشش خود اقدام کرد که برای این مهم نیاز به احیاءاعتماد بیمه شدگان بود که آن نیز مورد توجه جدی قرار گرفت.
مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: برگزاری این نشست، نمونه ای از توجه شرکا به مأموریت های سازمان و تعامل سازنده سازمان با ذینفعان خود است.
وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی بدون برنامه قادر به وصول اهداف خود نیست، ادامه داد: در این راستا تبیین برنامه ریزی استراتژیک در حال انجام است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در برنامه ششم توسعه، تأثیر گذار است، افزود: همچنین دیدگاه های این سازمان در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفت تا در تنظیم سیاستهای کلی تأمین اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری استفاده شود.
دکتر نوربخش با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی مستمری، مستمری بگیران در سال ۹۳گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی تورم کمتر از ۲۵ درصد بود، اما سازمان تأمین اجتماعی برای جبران کاستی های گذشته، میزان افزایش مستمری ها را ۲۵ درصد قرار داد.
وی افزود: برای خدمت رسانی مطلوب به مستمری بگیران، با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرانشیز خدمات درمانی درمانی در مراکز دولتی و دانشگاهی در سال آینده حذف می شود.
دکتر نوربخش ادامه داد: در حوزه فرهنگی نیز، سفرهای زیارتی بازنشستگان در حال انجام است.
وی با اشاره به هدفمندی یارانه ها گفت: بر اساس قانون، مقرر بود که بخشی از منابع هدفمندی یارانه ها به بیمه ها اختصاص پیدا کند که امیدواریم این امر اتفاق بیفتد.
دکتر نوربخش با اشاره به برنامه های سال ۹۴ سازمان تأمین اجتماعی گفت: افزایش پوشش بیمه ای و کیفیت خدمات از اهم برنامه هاست و همچنین احداث مسکن امید بازنشستگان نیز با مشارکت وزارت مسکن، سازمان تأمین اجتماعی و ذینفعان انجام می شود.
وی اظهار امیدواری کرد در قالب برنامه ریزی استراتژیک، سال آینده خدمات شایسته تری به بیمه شدگان ارائه کنیم.