جامع نیوز:آیین رونمایی از باب الراس شریف حرم مطهر علمدار کربلا بیستم فروردین در ساوه برگزار می شود. به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، این آیین همزمان با شبولادت حضرت زهرا(س)با حضور مسئولین ستاد، مقامات استانی، دست اندرکاران ساخت و عموم محبان اهل بیت در مصلی امام علی(ع)در شهر ساوه برگزار می شود. […]

جامع نیوز:آیین رونمایی از باب الراس شریف حرم مطهر علمدار کربلا بیستم فروردین در ساوه برگزار می شود.
به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، این آیین همزمان با شبولادت حضرت زهرا(س)با حضور مسئولین ستاد، مقامات استانی، دست اندرکاران ساخت و عموم محبان اهل بیت در مصلی امام علی(ع)در شهر ساوه برگزار می شود.
ساخت این درب به همت پنجاه تن از هنرمندان همکار کمیته صنعتی و هنری ستاد در رشته های قلمزنی، میناکاری، نجاری، زرگری، گره چینی، معرق، خاتم کاری و مونتاژ در طول ۱۸ماه صورت گرفته و در ماه گذشته به پایان رسید.
گفتنی است، درب باب‌الرأس که با ۴.۵ متر مکعب چوب ساج، ۸۰۰ کیلوگرم مس و برنج، ۴۰۰ کیلوگرم استیل ، ۱۰ مترمربع شیشه و ۳ کیلو گرم طلا ساخته شده ، ۴.۲۷ متر ارتفاع و۲.۸۴ متر عرض دارد. علاوه بر القاب روی درب ،در حاشیه آن اشعاری در مدح علمدار کربلا میناکاری شده است.
در این راستا مردم شهرستان ساوه و زرندیه بیش از یک میلیارد تومان کمکهای نقدی و غیر نقدی اهدا کردند.
شایان ذکر است ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی ضمن برگزاری مراسم دعای ندبه روز ۲۱/۴/۹۳ در این محل امکان بازدید عمومی را نیز فراهم آورده است. همچنین با توجه به فاصله زمانی از مراسم رونمایی تا انتقال این درب به کربلا مقرر شده، چند شهرستان استان مرکزی پذیرای این درب باشند.