جامع نیوز:مدیرعامل بانک صنعت و معدن نشستی را با جمعی از صاحبان صنایع و تجار کشور آلمان برگزار کرد. به گزارش جامع نیوزاز بانک صنعت و معدن، در این نشست که با حضور علی اشرف افخمی و اعضای هیات مدیره بانک صنعت و معدن با یک هیات اقتصادی متشکل از تجار و صاحبان صنایع کشور […]

جامع نیوز:مدیرعامل بانک صنعت و معدن نشستی را با جمعی از صاحبان صنایع و تجار کشور آلمان برگزار کرد.
به گزارش جامع نیوزاز بانک صنعت و معدن، در این نشست که با حضور علی اشرف افخمی و اعضای هیات مدیره بانک صنعت و معدن با یک هیات اقتصادی متشکل از تجار و صاحبان صنایع کشور آلمان برگزار شد، طرفین به بحث و تبادل نظر در خصوص ایجاد و تحکیم روابط صنعتی و اقتصادی فی مابین پرداختند.
افخمی در ابتدای این نشست، پس از معرفی بانک صنعت و معدن و تاریخچه تاسیس آن در سالهای قبل و بعد از انقلاب به ارائه گزارش جامعی از شاخص‌های کلان اقتصادی و اجتماعی کشور نظیر نرخ رشد اقتصادی، نرخ تورم، بیکاری و اشتغال، حجم واردات و صادرات و همچنین آمار عملکرد صنایع مختلف پرداخت.
وی در ادامه به جایگاه و سهم بانک صنعت و معدن در تامین مالی و اعطای تسهیلات به بخش صنعت و معدن کشور، منابع و اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی اشاره کرد و از چندین طرح‌ به بهره برداری رسیده بانک در حوزه‌های زیرساختی، فولاد، انرژی ، پتروشیمی ، دارویی و ….. نام برد.
این نشست با طرح سوالات مختلف از سوی این هیات آلمانی ادامه یافت که افخمی نیز در پاسخ به سوال در خصوص میزان سهم سپرده گذاری افراد و اشخاص حقیقی در تامین مالی پروژه ها و وابستگی بانک صنعت و معدن به این سپرده گذاری‌ها گفت: سپرده افراد نقش مهم و اصلی را در تامین مالی پروژه ها ایفا نمی کند و بانک صنعت و معدن از اعتبارات صندوق توسعه ملی، منابع بودجه ای و همچنین سرمایه بانک استفاده می کند.
افخمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این بانک فقط از پروژه‌های دولتی و اشخاص حقوقی دولتی حمایت می کند، اظهار داشت: اینگونه نیست و بسیاری از طرح‌های تامین مالی و تسهیلاتی بانک صنعت و معدن به اشخاص حقیقی فعال در بخش خصوصی تعلق دارد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه به سودآوری ۶٠ میلیون دلاری بانک در سال گذشته اشاره کرد و در پاسخ به سوال یکی دیگر از صاحبان صنایع آلمان در خصوص سرمایه گذاری و خرید سهام در ایران گفت: امکان خرید سهام شرکت‌های ایرانی در بورس اوراق بهادار وجود دارد، اما این کار، نیازمند حضور مشاوران بسیار خبره سرمایه گذاری در این حوزه است.
افخمی در خاتمه این نشست در پاسخ به اینکه آیا صندوق توسعه ملی مستقیما می تواند در طرح های سرمایه گذاری ورود پیدا کند نیز اظهار داشت:هرگونه اعطای وام و مشارکت در سرمایه گذاری باید توسط بانک‌های عامل صورت گیرد.