جامع نیوز:پنجمین جشنواره بهار نارنج با هدف توجه به اهمیت اقتصادی مرکبات و استفاده بهینه از فرآورده-های آنها، استفاده نکردن از سموم شیمیایی، حفظ محیط زیست و رونق گردشگری، چهارشنبه، ۱۶ اردیبهشت در شهر تنکابن برگزار می¬شود. به گزارش خبرنگار ما، جشنواره بهار نارنج هر ساله با حضور شماری از کارشناسان، باغداران مرکبات و مردم […]

جامع نیوز:پنجمین جشنواره بهار نارنج با هدف توجه به اهمیت اقتصادی مرکبات و استفاده بهینه از فرآورده-های آنها، استفاده نکردن از سموم شیمیایی، حفظ محیط زیست و رونق گردشگری، چهارشنبه، ۱۶ اردیبهشت در شهر تنکابن برگزار می¬شود.
به گزارش خبرنگار ما، جشنواره بهار نارنج هر ساله با حضور شماری از کارشناسان، باغداران مرکبات و مردم تنکابن، از سوی جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست این شهر و با همکاری مرکز کشاورزی و شهرداری خرم آباد برگزار می¬شود.
عرضه محصولات و فرآورده¬های مرکبات، برپایی نمایشگاه هنرهای دستی و اجرای برنامه¬های هنری از جمله برنامه¬های این جشنواره یک روزه در باغ کشاورزی مرکز تحقیقات خرم آباد تنکاین خواهد بود.
گفتنی است مرکبات اولین بار در دوره صفویه وارد شمال کشور و شهر تنکابن شد. از این رو شهر تنکابن را پایتخت مرکبات ایران نامگذاری کرده¬اند.
جشنواره بهار نارنج که از سال ۱۳۸۹ برگزار می¬شود، سال گذشته به دلیل همدردی با کشاورزان آسیب دیده از بارش برف سنگین در منطقه، برگزار نشد.