جامع نیوز:داستان سیر تکامل‌ جعبه جادویی که راوی قصه‌های بسیاری بوده است، خود قصه‌ای هیجان‌انگیز و خواندنی‌‌ دارد. داستانی که از دستگاه‌های عظیم‌الجثه و سیاه‌وسفید آغاز شده و امروز، به نسل جدید تلویزیون‌های UHD رسیده است. به گزارش بیزنس اینسایدر (Business Insider)، در میان تولیدکنندگان بی‌شمار تلویزیون از گذشته تا به امروز، سامسونگ همواره به […]

جامع نیوز:داستان سیر تکامل‌ جعبه جادویی که راوی قصه‌های بسیاری بوده است، خود قصه‌ای هیجان‌انگیز و خواندنی‌‌ دارد. داستانی که از دستگاه‌های عظیم‌الجثه و سیاه‌وسفید آغاز شده و امروز، به نسل جدید تلویزیون‌های UHD رسیده است.
به گزارش بیزنس اینسایدر (Business Insider)، در میان تولیدکنندگان بی‌شمار تلویزیون از گذشته تا به امروز، سامسونگ همواره به شکل مستمر، نقشی راهبردی داشته است. سامسونگ فعالیتش را در زمینه تولید تلویزیون، از دهه ۷۰ میلادی و با تلویزیون سیاه‌وسفید آغاز کرد و در سال ۱۹۷۸ رقم تولید این مدل تلویزیون به چهار میلیون دستگاه رسید؛ اما آغاز دهه ۸۰ میلادی، مصادف با رشد و تحول توأمان تکنولوژی تلویزیون و سامسونگ بود؛ در سال ۱۹۸۱ تولید تلویزیون‌های رنگی سامسونگ به یک ‌میلیون دستگاه رسید و صادرات تلویزیون‌های رنگی سامسونگ در سراسر آسیا آغاز شد. سامسونگ در سال ۱۹۹۷ موفق به ساخت بزرگ‌ترین تلویزیون جهان با اندازه ۳۰ اینچی شد. در سال ۱۹۹۸، در زمینه فروش تلویزیون‌، موفق به کسب رتبه اول جهانی شد و تولید انبوه اولین تلویزیون دیجیتال دنیا را آغاز کرد و امروز، برای ۹ سال متوالی سامسونگ جایگاه اول را در بازار جهانی تلویزیون به خود اختصاص داده است.
با آغاز قرن بیست و یکم و در سال ۲۰۰۰ میلادی، سامسونگ از مدلی از تلویزیون رونمایی کرد که رکورد شفافیت تصویر را شکست. روند تولید بزرگ‌ترین TFT-LCD که از دهه ۹۰ میلادی آغاز شده بود، در سال ۲۰۰۲ به تولید تلویزیون ۵۴ اینچی رسید. همچنین تولید باریک‌ترین تلویزیون دنیا نیز در این سال آغاز و در سال ۲۰۰۴ اولین تلویزیون LCD سامسونگ با اندازه ۴۶ اینچ وارد بازار شد. LCD انعطاف‌پذیر و LCD فوق انعکاسی با اندازه ۷۲.۱ اینچی از دیگر محصولات سامسونگ بودند که تا سال ۲۰۰۶ تولید شدند.
در سال ۲۰۰۹، سامسونگ از جدیدترین تکنولوژی خود در ساخت تلویزیون پرده‌برداری کرد؛ باریک‌ترین تلویزیون جهان (۶.۵ میلی‌متر) در نمایشگاه بین‌المللی CET به نمایش درآمد. در این مسیر و در سال ۲۰۱۴ اولین تلویزیون‌های UHD و Curved در دنیا توسط سامسونگ عرضه شد. تلویزیون‌های UHD سامسونگ با قابلیت پخش تصاویر هشت میلیون پیکسلی، ترکیبی از سه رنگ کامل قرمز (R)، سبز (G) و آبی (B) است که در بسیاری از تلویزیون های UHD برندهای متفرقه قابل تولید نیست .
اما در سال ۲۰۱۱ تحول عظیم سامسونگ در صنعت تلویزیون با تولید تلویزیون‌های هوشمند وارد مرحله تازه‌ای شد. تلویزیون‌هایی که سرویس‌های اینترنتی ارائه می‌کنند، نرم افزارهای کاربردی را در دل خود دارند و امکان تماس تصویری را بعنوان یکی از سرویس های خود برای کاربر فراهم می آورد. سرویس های جدیدی که تلویزیون را صرفا از دستگاهی برای تماشای برنامه های تلویزیونی فراتر برده است.
در سال ۲۰۱۵ ، و در ادامه راه تولید تلویزیون های UHD (که از سال ۲۰۱۲ آغاز شده بود)، سامسونگ تلویزیون های SUHD را با تکنولوژی جدید تولید رنگ( نانو کریستال) که انحصارا در اختیار این شرکت است روانه بازار کرد. بنا به گفته متخصصان یکی از مزایای محصول اخیر این ابر قدرت عرصه تولید محصولات صوتی و تصویری، عدم استفاده از عنصر کادمیوم در تولید رنگ‌های طبیعی است که به وضوح در محصولات بیشتر تولید کنندگان تلویزیون های UHD در حال کاربرد است. عنصر کادمیوم در بروز مسمومیت و بیماری های جدی از جمله سرطان بسیار موثر شناخته شده است. /