جامع نیوز: اتحادیه اروپا امروز سه شنبه اعلام کرد که تعلیق تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید خواهد کرد. به گزارش جامع نیوز، پس از دستیابی ایران و قدرت های جهانی به توافق هسته ای در شهر وین، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که تعلیق تحریم ها علیه تهران […]

جامع نیوز: اتحادیه اروپا امروز سه شنبه اعلام کرد که تعلیق تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید خواهد کرد.

به گزارش جامع نیوز، پس از دستیابی ایران و قدرت های جهانی به توافق هسته ای در شهر وین، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که تعلیق تحریم ها علیه تهران را به مدت شش ماه دیگر تمدید می کند.

شورای اروپا با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: تعلیق تحریم ها به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد تا مقررات و آمادگی های مقدماتی لازم برای اجرای قرارداد جدید را آماده کند.در این بیانیه آمده است: پس از دستیابی به توافق در ۱۴ جولای ۲۰۱۵ در شهر وین در خصوص مساله هسته ای ایران، شورای اروپا تعلیق تحریم های اعمال شده علیه ایران بر اساس اقدامات توافق شده در چارچوب برنامه اقدام مشترک در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ میلادی را تا ۱۴ ژانویه ۲۰۱۶ میلادی تمدید خواهد کرد.ایران و گروه ۱+۵ پس از سال ها مذاکره سرانجام توانسته اند به توافق هسته ای موسوم به برنامه جامعه اقدام مشترک دست یابند.