جامع نیوز:رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در پی تماس‌های مکرر هموطنان عزیز و اقبال مومنان روزه‌دار برای اهداء نذورات و کمک به بازسازی اعتاب مقدسه در شب‌های قدر، ستاد با اتخاذ تدابیری، زمینه‌ تسهیل مشارکت‌های مردمی را فراهم کرده است. به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک با اشاره به اجرای […]

جامع نیوز:رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در پی تماس‌های مکرر هموطنان عزیز و اقبال مومنان روزه‌دار برای اهداء نذورات و کمک به بازسازی اعتاب مقدسه در شب‌های قدر، ستاد با اتخاذ تدابیری، زمینه‌ تسهیل مشارکت‌های مردمی را فراهم کرده است.

به گزارش جامع نیوزاز ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک با اشاره به اجرای طرح‌های بزرگ توسعه‌ مانند صحن حضرت زهرا(س) و صحن عقیله بنی هاشم(س) در اعتاب مقدسه افزود: هموطنان عزیز می‌توانند با اهدا کمک‌های نقدی و نذورات به روش‌های متنوع در این امر مقدس مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات هم اکنون ۳۰ طرح بزرگ را در عراق در دست اجرا دارد، گفت: پروژه صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف با ۲۱۸هزار متر مربع زیربنا بزرگترین طرح عمرانی مذهبی جهان اسلام است که با تکمیل آن، فضای حرم علوی حدود ۲۰ برابر توسعه می‌یابد.

وی افزود: همچنین صحن عقیله بنی‌هاشم(س) در کربلا از دیگر طرح‌های بزرگ ستاد محسوب می‌شود که به‌عنوان بخشی از طرح جامع توسعه حرم حسینی در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و زیربنای ۱۶۸ هزار متر مربع در حال احداث است.این صحن در چهار طبقه و در ضلع جنوبی و غربی حرم و در حد فاصل درهای ورودی باب الراس و باب القبله و در اماکنی چون خیمه گاه و تل زینبیه احداث می‌شود.

پلارک با بیان اینکه عملیات اجرایی صحن حضرت صاحب الزمان(عج) در کاظمین آغاز شده است، گفت: طرح تکمیل بازسازی حرم سامرا، احداث و تجهیز بیمارستان امام سجاد، طرح ترفیع گنبد امام حسین (ع) و طرح تقلیل ستون‌های حرم سیدالشهدا و … از دیگر طرح‌های در دست اجرای ستاد بازسازی عتبات در عراق است که هموطنان عزیز می‌توانند در آنها مشارکت داشته باشند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات تصریح کرد: برآورد ارزش کلی این پروژه‌ها بیش از ۲هزارمیلیاردتومان است که برنامه‌ریزی شده تا ظرف ۵ سال به اجرا درآید.منابع اصلی تامین مالی طرح‌ها نیز از محل کمک‌های مردمی و متبرعین عام و خاص است که عموم مردم می‌توانند با هر میزان کمک در این امر مشارکت داشته باشند.
پلارک با بیان اینکه شفاف‌سازی و ارائه گزارش‌های به‌روز به هموطنان سرلوحه کار ستاد بازسازی عتبات عالیات است، اظهار کرد: به این منظور، ستاد با حضور فعال در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گزارشی از اقدامات و دستاوردهای بیش از ۱۰ سال فعالیت خود را عرضه کرده است.

وی با بیان اینکه مردم عزیز و ولایتمدار ایران با توجه به عشق و علاقه وافری که به ائمه اطهار علیهم السلام دارند همواره جز حامیان جدی ستاد بوده‌اند، خاطرنشان کرد: در مورد طریقه جذب کمک‌های مردمی شماره حساب‌هایی اعلام شده همچنین سیستم ارسال پیامک و مراجعه به ستادها و یا پرداخت اینترنتی از دیگر راه‌هایی است که هموطنان می‌توانند کمک و نذورات خود را اهدا کنند.

پلارک با اشاره به تدابیر ستاد بازسازی عتبات برای تسهیل زمینه مشارکت مردمی گفت: هموطنانی که قصد مشارکت در بازسازی و توسعه حرم مطهر امام علی (ع) و صحن حضرت زهرا(س) را دارند می‌توانند از طریق شماره گیری کد #۸۸۸*۴*۷۳۳* نذورات و کمک‌های خود را واریز نمایند.همچنین هموطنان گرامی می‌توانند نذورات خود را به حساب ۱۱۰ بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، سپه، انصار و دی واریز نمایند.