جامع نیوز:مادربوردهای ایسوس در رده های مختلفی تقسیم بندی میشوند تا طیف های مختلفی از نیازهای کاربران را تحت پوشش قرار دهند، مادربوردهای مخصوص اجرای بازی، مادربوردهای مختص عملیات اورکلاکینگ، مادربوردهای رده سرور و ورک استیشن بخشی از خانواده پرجمعیت مادربوردهای ایسوس را شامل میشوند. در رده مادربوردهای ورک استیشن، ایسوس تنوع قابل توجهی را […]

جامع نیوز:مادربوردهای ایسوس در رده های مختلفی تقسیم بندی میشوند تا طیف های مختلفی از نیازهای کاربران را تحت پوشش قرار دهند، مادربوردهای مخصوص اجرای بازی، مادربوردهای مختص عملیات اورکلاکینگ، مادربوردهای رده سرور و ورک استیشن بخشی از خانواده پرجمعیت مادربوردهای ایسوس را شامل میشوند. در رده مادربوردهای ورک استیشن، ایسوس تنوع قابل توجهی را در اختیار کاربران قرار داده است تا با توجه به نوع کاربری و امکانات مورد نیاز، به سراغ محصول مورد نظر خود بروند. شرکت ایسوس به تازگی مادربورد جدیدی از رده ورک استیشن و در ابعاد micro-ATX را معرفی کرده که مبتنی بر چیپ ست X99 طراحی و ساخته شده است. این مادربورد که X99-M WS نام دارد و صرف نظر از ابعاد کوچکی که دارد امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار میدهد.
ایسوس مادربورد X99-M WS را در ابعاد micro-ATX با امکاناتی کامل شامل ۲ اسلات پرسرعت PCI Express با سرعت ۱۶x، آخرین نسخه پورت USB 3.1 و یک رابط بیسیم مبتنی بر استاندارد ۸۰۲.۱۱ac برای تبادل داده ها با سرعت بیش از ۱۳۰۰ مگابیت بر ثانیه مجهز کرده است.
علاوه بر امکانات ذکر شده، مادربورد X99-M WS ایسوس دارای یک رابط M.2 است که هر دو مدل کارت های ۶۰ میلی متری و ۸۰ میلی متری را برای دستگاه های ذخیره سازی پرسرعت پشتیبانی می کند. همچنین این مادربورد فناوری ۵-Way Optimization انحصاری ایسوس را نیز برای بهینه سازی عملکرد سیستم پیاده سازی کرده است.
نهایت قدرت کارت های گرافیک در یک مادربورد micro-ATX: دو اسلات PCI Express 3.0 با سرعت ۱۶x
با توجه به پیاده سازی چیپ ست قدرتمند X99اینتل، مادربورد X99-M WS اولین مادربورد ایسوس است که قابلیت پشتیبانی از دو حالت پیکربندیSLI NVIDIA Geforce و AMD CrossFireXدر ابعاد micro-ATX را در اختیار دارد، این ویژگی برای آن دسته از کاربران حرفه ای که علاوه بر نیاز به پردازش های محاسباتی، به قدرت پردازش گرافیکی سیستم خود برای فعالیت هایی نظیر طراحی و مدل سازی، پژوهش های پزشکی و صنعتی و یا نرم افزار های رندرین نیز نیاز دارند گزینه بسیار مناسبی است.
علاوه بر کارت گرافیک، از این اسلات‌‌ها می توان برای اتصال درایو های SSD برپایه PCI Express در پیکربندی RAID ، نصب کارت‌های ویدئو کپچر و هر قطعه سازگار دیگر بر روی این مادربورد micro-ATX استفاده کرد.
آخرین و پرسرعت ترین راه ‌های ارتباطی از طریقUSB 3.1 , 802.11ac و M.2
با مجهز شدن مادربورد X99-M WS به آخرین نسخه از پورتUSB 3.1 نوع A، انتقال اطلاعات با حداکثر سرعت۱۰ گیگابیت بر ثانیه (دو برابر سریعتر از نسل پرسرعت گذشته آن یعنی USB 3.0 ) امکان پذیر شده است. همچنین با استفاده از فناوری جدید USB 3.1 Boost ایسوس، سرعت انتقال اطلاعات از طریق USB 3.1 به صورت خودکار افزایش می یابد.
مادربورد X99-M WS ایسوس از استاندارد ۳X3 (سه ارسال و سه دریافت) در اتصالات شبکه بیسیم ۸۰۲.۱۱ac برخوردار است که در نتیجه سرعت ارسال و دریافت در محیط را به بیش از ۱۳۰۰ مگابیت بر ثانیه می رساند.
فناوریOptimization 5-Way تنها با یک کلیک، برای دستیابی به بالاترین عملکرد
سیستم هایی مجهز به مادربورد X99-M WS ایسوس، از فناوری ۵-Way Optimization انحصاری ایسوس برای بالابردن عملکرد و بهینه سازی هر چه بهتر سیستم بنا به نیاز کاربر بهره می برند. این فناوری با هدف بهینه سازی مصرف انرژی، بالا بردن عملکرد در پردازش، تنظیمات چرخش فن ها و تنظیمات صدا و شبکه برای بهبود کارایی سیستم در شرایط مختلف و با توجه بسته به نیاز کاربر پیاده سازی شده است.