جامع نیوز:ایسوس چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد تعداد نمایشگرهای خود را که به فناوریهای محافظتی در برابر اشعه های مضر مجهز شده‌اند، افزایش داده و به کاربران خود اطمینان دهد تا در هنگام کار با نمایشگرهای ایسوس کمترین آسیب به چشمان آنها وارد خواهد شد. در همین راستا و با پیاده‌سازی فناوری‌ها و […]

جامع نیوز:ایسوس چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد تعداد نمایشگرهای خود را که به فناوریهای محافظتی در برابر اشعه های مضر مجهز شده‌اند، افزایش داده و به کاربران خود اطمینان دهد تا در هنگام کار با نمایشگرهای ایسوس کمترین آسیب به چشمان آنها وارد خواهد شد.
در همین راستا و با پیاده‌سازی فناوری‌ها و استانداردهای لازم، ۲۶ نمایشگر ایسوس با قابلیت حذف نورهای مضر آبی موفق به کسب گواهینامه TÜV Rheinland شدند که همچنان ایسوس را در صدر برندهای تولید کننده نمایشگر برخوردار از این گواهینامه قرار می‌دهد. آخرین و جدیدترین نمایشگرهای ایسوس که در برابر نورهای مضر آبی از چشمان کاربران محافظت می‌کنند، به چهار سطح فیلتر مجهز شده‌اند که تا ۷۰ درصد انتشار نورهای آبی را کاهش می‌دهند. به علاوه ۲۸ عدد از نمایشگرهای ایسوس نیز توانستند با حذف لرزش تصویر گواهینامه TÜV Rheinland را دریافت کنند. تمامی نمایشگرهای ایسوس که این گواهینامه را کسب کرده‌اند، برای کاهش انتشار نورهای آبی و لرزش تصویر طراحی شده اند تا تجربه بصری بهتری را برای کاربران فراهم کنند.
TÜV Rheinland ، یک سازمان گواهینامه تخصصی جهانی است که تمامی نمایشگرها را از جهات مختلف مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهد. این سازمان استاندارد ویژه‌ای با عنوان ۲PfG را برای اندازه‌گیری نورهای آبی و لرزش تصویر نمایشگرها تدوین کرده است و به محصولاتی که با این استاندارهای سخت گیرانه مطابقت دارند گواهی نامه های مرتبط را اعطا می‌کند.
به گفته مدیر پروژه TÜV Rheinland در تایوان، ایسوس با پیاده‌سازی فناوریهای نوین یک گام جلوتر از سایر برندها قرار دارد و نمایشگرهای خود را با استانداردهای Ultra-low Blue Light و Flicker Free تطبیق داده است و نمایشگرهای این شرکت توانسته‌اند بیشترین تعداد از این گواهینامه معتبر را از آن خود کنند. به علاوه ایسوس با ترکیب فناوریهای آزمایشی TÜV با نتایج بدست آمده از تحقیقات خود توانسته است تعادل قابل توجهی میان دقت رنگ‌ها، کیفیت تصاویر و استانداردهای محافظت از چشم برقرار کند.

۲۶ گواهینامه TÜV برای کاهش انتشار نورهای آبی
تا به امروز ایسوس با کسب ۲۶ گواهینامه TÜV برای کاهش نورهای آبی در مقایسه با سایر برندهای تولید کننده نمایشگر در جایگاه نخست قرار دارد. این نمایشگرها با کاهش۷۰ درصدی نور آبی از خستگی چشمان کاربر، کاهش بینایی و سردرد به میزان قابل توجهی جلوگیری می‌کنند.
پس از تحقیقات متعدد، مهندسین ایسوس دریافتند کاهش محسوس نور آبی نمایشگر، نیازمند اجرا و پیاده‌سازی سطوح مختلفی از استانداردها و فناوری ها است. این نمایشگرها از چهار سطح مختلف تنظیمات Blue Light Filter برخوردار هستند. تنظیمات سطح ۱ در زمان جستجوی صفحات وب به کار می‌رود و نور آبی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. سطح ۲ برای تماشای عکس و ویدیو است و نور آبی را تا ۳۰درصد کاهش می‌دهد. در سطوح ۳ و ۴ نور آبی به ترتیب ۵۰% و ۷۰% کاهش می‌یابد و در این سطوح کاربر برای مطالعه طولانی مدت و یا حضور در محیط تاریک و کم نور از نمایشگر استفاده می‌کند. برای دسترسی به این تنظیمات کاربران می‌توانند به سادگی از کلید OSD (Onscreen Display) استفاده کنند.

۲۸ گواهینامه TÜV Rheinland برای نمایشگرهای بدون لرزش تصویر
فناوری Flicker-Free ایسوس با استفاده از Smart Dynamic Backlight Adjustment با جلوگیری از کاهش سطوح روشنایی، لرزش تصویر را کاهش داده است. نمایشگرهای مجهز به فناوری Flicker-Free ایسوس از خستگی، سوزش چشم و کاهش بینایی جلوگیری می‌کند و درنتیجه کاربران می‌توانند مدت زمان بیشتری را به بازی، تماشای فیلم و کار با برنامه‌هایی نظیر اکسل و یا ویرایش عکس بگذرانند.

مجموعه متنوعی از نمایشگرهای Ultra-Low Blue Light
جدیدترین نمایشگرهای ایسوس که در گروه نمایشگرهای Ultra-Low Blue Light قرار می‌گیرند از کاربران در برابر انتشار نورهای مضر آبی محافظت می‌کنند. نمایشگرهای سری PG و MG از خانواده نمایشگرهای گیمینگ، سری Designo برای سرگرمی، سری PA و PB برای گرافیست‌های حرفه‌ای و سری Essential برای مصارف روزمره به این فناوری مجهز شده ‌اند.