جامع نیوز:مدیرعامل پست بانک گفت درحال حاضر حسب تکلیف قانونی مطابق با برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور تعداد ۱۰ هزار دفترخدمات بانکی در روستاها دایر شده و مجهز به نرم‌افزار جامع بانکی است و خدمات متنوع بانکی را به صورت لحظه‌ای(Online) به روستائیان ارائه می‌کنند. به گزارش جامع نیوز: در این نشست که با […]

جامع نیوز:مدیرعامل پست بانک گفت درحال حاضر حسب تکلیف قانونی مطابق با برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور تعداد ۱۰ هزار دفترخدمات بانکی در روستاها دایر شده و مجهز به نرم‌افزار جامع بانکی است و خدمات متنوع بانکی را به صورت لحظه‌ای(Online) به روستائیان ارائه می‌کنند.

به گزارش جامع نیوز: در این نشست که با حضور خبرنگاران برگزار گردید مهندس فرحی ضمن قدردانی و تجلیل از زحمات و نقش مؤثر خبرنگاران در توسعه جامعه اظهارداشت: خبرنگاران همواره با اطلاع‌رسانی درست ضمن آگاه‌سازی عمومی و همچنین انتقادهای سازنده خود موجب توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه می‌شوند.
وی افزود: کار رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های مکتوب بسیار سخت و دشوار است زیرا آنان ضمن توجه به انعکاس به موقع اخبار و گزارش‌ها، بایستی نسبت به تفسیر و تحلیل آن متناسب با اقشار مختلف جامعه نیز اقدام نمایند که کار بسیار اساسی و مهم است.
مهندس فرحی در ادامه ضمن آشنائی با خبرنگاران و استماع سئوالات آنان به تشریح برنامه‌های جدید و اهداف بانک پرداخت و گفت: گسترش خدمات متنوع پولی و مالی در شهرها و روستاهای کشور، کمک به توسعه خدمات مالی خرد، کاهش تصدی‌گری دولت و افزایش بهره‌وری، افزایش رفاه و کاهش محرومیت‌های اقتصادی و اجتماعی و کمک به توسعه کسب ‌و‌ کارها و ایجاد اشتغال مولد در روستاها از مهمترین اهداف این بانک می‌باشد.
فرحی تصریح کرد: پست بانک ایران تنها متولی ارائه خدمات مالی و بانکی دولت و اجرای سیاست‌های حاکمیتی و دولتی در حوزه مالی و بانکی در روستاهاست و درحال حاضر ۲۹درصد از مناطق روستائی و محروم کشور تحت پوشش خدمات این بانک است. نکته تمایز و مزیت این بانک با سایر رقبای شبکه بانکی نیز در همین است.
مدیرعامل پست بانک تأکید کرد: همه این آمارها نشان‌دهنده حضور پررنگ در روستاها و نقش مؤثر آن در اشتغا‌ل‌زائی پایدار و رونق اقتصادی است.
وی بیان داشت: این بانک مصمم است روز به روز گام‌های مؤثری در توسعه بانکداری الکترونیک و ارائه خدمات متنوع بردارد. هرجائی که امکانات مخابراتی و اینترنتی وجود دارد پست بانک ایران نیز به سهولت حضور یافته است.
فرحی خاطرنشان ساخت: حسب تکلیف برنامه پنجم توسعه کشور بایستی تعداد این دفاتر به ۱۶هزار نقطه تماس بانکی افزایش یابد. آمادگی‌ داریم اگر اعتبارات و منابع مالی مورد نیاز تأمین شود در کمترین زمان ممکن آن را ایجاد و افزایش دهیم.
همچنین در ابتدای این نشست سیدرحمان حسین‌پور رئیس اداره‌کل حوز مدیریت و روابط عمومی ضمن تجلیل از خبرنگاران، خواستار حمایت جدی رسانه‌ها برای معرفی خدمات آن در روستاها شد.