جامع نیوز:در پی حمایت رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اولین محموله طلای تولیدی کارخانه زرشوران بزودی در بورس کالای ایران عرضه می شود. به گزارش جامع نیوزاز بورس کالای ایران، دکتر مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، چندی پیش هنگام […]

جامع نیوز:در پی حمایت رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اولین محموله طلای تولیدی کارخانه زرشوران بزودی در بورس کالای ایران عرضه می شود.
به گزارش جامع نیوزاز بورس کالای ایران، دکتر مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، چندی پیش هنگام افتتاح معدن طلای زرشوران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، با بیان اینکه تقویت بورس کالای ایران، سلامت اقتصادی و شفافیت در آمارها را به دنبال دارد و در معاملات آن منافع اصلی به تولیدکنندگان می رسد، از آغاز عرضه طلای استخراجی این معدن به محض استخراج مناسب طلا در بورس کالا خبر داده بود.
رییس ایمیدرو با اشاره به اینکه معدن طلای موته سال هاست طلای خود را در بورس کالا به فروش می رساند، اظهار کرد: ایمیدرو از نحوه فروش سنگ آهن صادراتی و رقابت خریداران در بورس کالا نیز رضایت داشته و امیدواریم طلای زرشوران نیز به شیوه ای مناسب و رقابتی در بورس کالا دادوستد شود.
بر اساس این گزارش، مدیر عامل مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرشوران در این خصوص اظهار داشت: عرضه ۴۵ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار با بالاترین استاندارد جهانی، نخستین عرضه طلا از بزرگترین معدن طلای خاورمیانه است که از طریق بورس انجام می شود.
محمدرضا احمدی افزود: عرضه محصول کارخانه طلای زرشوران از طریق بورس کالای ایران به عنوان یک بازار شفاف و قانونمند، علاوه بر منافع تولید کنندگان، رقابت عادلانه خریداران را بدنبال دارد.
وی ادامه داد: کارخانه طلای زرشوران که آبان ماه گذشته افتتاح شد، ظرفیت تولید سالانه سه تن طلا را دارد که در طرح توسعه، این ظرفیت به دو برابر افزایش خواهد یافت.