جامع خبر:ساخت دو نیم‌ضریح جدید «مقام حضرت عباس(ع) در خیمه‌گاه» پایان یافت. به گزارش جامع خبرازستاد بازسازی عتبات عالیات، مراحل ساخت دو نیم‌ضریح مقام حضرت عباس (ع) در خیمه‌گاه به همت مردم دوستدار اهل بیت استان بوشهر به اتمام رسید. براساس این گزارش، پروژه ساخت دونیم‌ضریح مقام علمدار، تابستان سال ۹۲ در استان بوشهر آغاز […]

جامع خبر:ساخت دو نیم‌ضریح جدید «مقام حضرت عباس(ع) در خیمه‌گاه» پایان یافت.

به گزارش جامع خبرازستاد بازسازی عتبات عالیات، مراحل ساخت دو نیم‌ضریح مقام حضرت عباس (ع) در خیمه‌گاه به همت مردم دوستدار اهل بیت استان بوشهر به اتمام رسید.
براساس این گزارش، پروژه ساخت دونیم‌ضریح مقام علمدار، تابستان سال ۹۲ در استان بوشهر آغاز شده بود. در ساخت این دونیم‌ضریح که ابعاد آن۴.۵ در۲.۵ متر است حدود۴کیلوگرم طلا، یک تن نقره، ۱۱۵کیلوگرم مس و ۶مترمکعب چوب ساج برمه به‌کار رفته است.
لازم به ذکر است دکتر پرویز اسکندرپور طراح این دونیم‌ضریح زیبا است. همچنین هنرمندانی ازجمله سیدمحمد موسوی و محمدعلی زند در رشته قلمزنی، استاد ملک پور در رشته خاتم کاری، استاد شکرقند در رشته نجاری، استاد سعید محمدی در رشته زرگری، استاد بدرالسما و اناری در رشته مینا کاری در ساخت این دو نیم‌ضریح حضور داشتند.
گفتنی است دونیم ضریح جدید مقام حضرت عباس(ع) همزمان با عید سعید غدیر خم طی مراسم باشکوهی در بوشهر رونمایی و سپس برای نصب به کربلا منتقل خواهد شد.