جامع خبر:بازدیدکنندگان از سالن اختصاصی ایرانسل در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۵ با حضور در بخش ویژه «جزیره فناوری» با جدیدترین دستاوردهای ایرانسل در حوزه فناوری‌های ارتباطی، از جمله تلویزیون اینترنتی و اینترنت پرسرعت خانگی آشنا می‌شوند. به گزارش جامع خبراز ایرانسل، در بخش تلویزیون اینترنتی یا IPTV، امکان تماشای فیلم‌های سینمایی و پخش زنده شبکه‌های […]

جامع خبر:بازدیدکنندگان از سالن اختصاصی ایرانسل در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۵ با حضور در بخش ویژه «جزیره فناوری» با جدیدترین دستاوردهای ایرانسل در حوزه فناوری‌های ارتباطی، از جمله تلویزیون اینترنتی و اینترنت پرسرعت خانگی آشنا می‌شوند.

به گزارش جامع خبراز ایرانسل، در بخش تلویزیون اینترنتی یا IPTV، امکان تماشای فیلم‌های سینمایی و پخش زنده شبکه‌های سیما، از طریق تلویزیون و همچنین از طریق موبایل و تبلت فراهم است.

همچنین علاوه بر معرفی نسل چهارم اینترنت همراه ۴G/LTE در جزیره فناوری ایرانسل، مراجعان به بخش TD-LTE می‌توانند آخرین نسل از اینترنت پرسرعت خانگی را تجربه کنند و با سایر فناوری‌های نوین ارتباطی همچون شبکه LTE موبایل چند بانده و شبکه انتقال داده چندبانده مبتنی بر بی‌سیم ثابت و نرم‌افزارهای مبتنی بر فناوری باند پهن همراه آشنا شوند. فناوری TD-LTE ، مبتنی بر نسل چهارم اینترنت است و می‌توان از آن به عنوان جایگزین مناسبی برای خدمات WiMAX و ADSL استفاده کرد.

ایرانسل اول شهریور ماه سالجاری پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت بدون محدودیت در فناوری را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت و یک روز بعد طی مراسمی با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان مرکزی این شرکت، این شبکه را به صورت آزمایشی افتتاح کرد.

در سال ۲۰۱۰ نخستین آزمایش‌های میدانی سرویس TD-LTE توسط شرکت اریکسون همراه با شرکت Reliance Industries در هند صورت گرفت که طی آن به سرعت ۸۰ مگابیت بر ثانیه دست یافتند و در سال ۲۰۱۱ شرکت China Mobile با همکاری شرکت هوواوی، این سرویس را در شش شهر چین به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرد.

پس از آن در سال ۲۰۱۲ سرویس TD-LTE به عنوان سرویس نسل ۴ توسط Soft Bank در ژاپن و در سال ۲۰۱۳ در آمریکا راه‌اندازی شد. همچنین در سال ۲۰۱۴ نخستین سرویس تجاری TD-LTE در خاورمیانه و شرق آفریقا و در سال ۲۰۱۵ نخستین شبکه TD-LTE در ایران توسط ایرانسل راه‌اندازی شد.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام ۲۰۱۵) تا هفتم مهرماه روزانه از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است و ایرانسل با حضور در سالن اختصاصی ۲۷ و غرفه‌های فضای باز این نمایشگاه، پذیرای بازدیدکنندگان است.