جامع خبر:مراسم تقدیر از استادان نمونه دانشگاه‌های کشور توسط بانک پاسارگاد، در دانشگاه خاتم – وابسته به این بانک – برگزار شد. به گزارش جامع خبراز بانک‌پاسارگاد، در مراسم که در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۴ برگزار شد، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صالحی معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر رستمی […]

جامع خبر:مراسم تقدیر از استادان نمونه دانشگاه‌های کشور توسط بانک پاسارگاد، در دانشگاه خاتم – وابسته به این بانک – برگزار شد.
به گزارش جامع خبراز بانک‌پاسارگاد، در مراسم که در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۴ برگزار شد، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صالحی معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر رستمی مشاور وزیر علوم و دبیر اجرایی انتخاب استادان نمونه دانشگاه‌ها، دکتر قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، اعضای هیات موسس و هیات امنای دانشگاه خاتم، جمعی از استادان برجسته و مطرح دانشگاه‌های کشور و دانشگاه خاتم، گروهی از مدیران بانک پاسارگاد و دانشجویان حضور داشتند.
در این مراسم از ۱۲ استاد برجسته دانشگاه‌های مطرح کشور با اهدای سهام بانک‌پاسارگاد و همچنین سکه یادبود این بانک تقدیر بعمل آمد.

وزیر علوم: دانشگاه خاتم، به یکی از دانشگاه‌های مطرح بین‌المللی تبدیل خواهد شد
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از استادان نمونه دانشگاه‌ها توسط بانک‌پاسارگاد گفت: با توجه به برنامه‌ها و اقدامات ارزنده‌ای که انجام شده‌است، دانشگاه‌خاتم به یکی از دانشگاه‌های طراز اول کشور و بین‌المللی تبدیل خواهد شد.
وی با اعلام آماری از تعداد موسسات عالی آموزشی و همچنین تعداد دانشجویان در حال تحصیل ادامه داد: در حال حاضر ۲۸۰۰ موسسه عالی آموزشی در کشور وجود دارد که از این تعداد، ۱۶۰ دانشگاه دولتی غیرپزشکی وابسته به وزارت علوم فعالیت دارند. همچنین هم اکنون چهار میلیون و ۵۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های کشور در حال تحصیل هستند. وی با اشاره به ارتقای رتبه علمی ایران افزود: رتبه علمی ایران در جهان از ۱۸ به ۱۶ کاهش یافته و تعداد دانشگاه‌های ایران در جمع یک درصد دانشگاه‌های نمونه و تاثیرگذار جهان از ۵ دانشگاه به ۱۳ دانشگاه افزایش یافته است. همچنین ۱۷۳ نفر از اساتید ما در زمره استادان دانشگاه‌های نمونه دنیا هستند.
وی همچنین بازبینی رشته‌های تحصیلی و برنامه‌های درسی را در اولویت قلمداد کرده و ادامه داد: باید به رشته‌های جدید و همچنین رشته‌های میان رشته‌ای توجه ویژ‌ه‌ای نشان داد.

رییس سازمان انرژی اتمی: خاتم، در بین دانشگاه‌ها، دانشگاهی تابناک خواهد شد
دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی نیز در این مراسم ضمن اشاره به آینده درخشان دانشگاه‌خاتم و تشکر از هیات‌موسس گذشته و جدید این دانشگاه گفت: دانشگاه خاتم بر اساس نام مبارک حضرت رسول خاتم نامگذاری شده‌است و با وجود اقدامات و برنامه‌های پیش‌رو، می رود که همچون رسول گرامی، در بین دانشگاه‌ها، دانشگاهی تابناک باشد. وی ادامه داد: با نیت و همت والایی که آقای دکتر قاسمی و سایر مدیران این دانشگاه دارند، این دانشگاه آینده درخشانی خواهد داشت. چراکه حتی به کوچک‌ترین ریزه‌کاری‌های این دانشگاه نیز توجه شده‌است. در این دانشگاه هم آموزش استاندارد و هم استاندارد‌های آموزش پیاده‌سازی شده‌است و این بدین معنا است که این دانشگاه در حال الگو سازی است. وی ادامه داد: کسی که پیشنهاد دهنده ایجاد این دانشگاه بود، مرحوم دکتر خیّر از همکاران ما در دانشگاه صنعت شریف بود و ما توفیق داشتیم در کنار ایشان باشیم. دکتر قاسمی نیز با این اقدامات خود در این دانشگاه، نامی نیک از خود به جای خواهد گذاشت.
دکتر صالحی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت تلفیق علم و دین خاطرنشان کرد: دین و علم با هم هستند. اگر از هم جدا شوند هر دو می سوزند زیرا که دین بدون علم به جهالت می گراید.
وی ادامه داد: با سیری در تاریخ فراز و نشیب‌ها ملت‌ها را می‌بینید. ملت‌ها یا به خاطر تولید اندیشه به اوج رسیدند و یا به واسطه قدرت بازو. قومی که بنده فکر می‌کنم سعی کرده‌است هر دو را داشته‌باشد، ملت ایران است که توانست هم در عرصه اندیشه‌پروری گام‌های بلندی بردارد و هم در عرصه قدرت‌نمایی.
وی ادامه داد: امروز علی رغم همه فشارها و محدودیت‌ها ملتی هستیم مقتدر و عزت‌مند. این توفیقی بود برای بنده که قدرت یک ملت را شاهد باشم که چگونه نمایندگان شما در عرصه بین‌المللی در مقابل قدرت‌های نظامی و اقتصادی جهان، توانست با عزت‌مندی و سربلندی از ملت ایران دفاع کند.
وی افزود: این که ما امروز توانستیم با سربلندی در عرصه بین‌المللی حضور داشته‌باشیم، به این خاطر است که زنگار از اندیشه ناب زدودیم و دین را احیا کردیم. این ملت در ذات خودش هم قدرت عقل و اندیشه و هم قدرت بازو و انسجام دارد. این نمی بود اگر این وحدت و همزبانی در بین ملت ما وجود نداشت.

مدیرعامل بانک‌پاسارگاد: مرکز مطالعات دانشگاه خاتم در حال راه‌اندازی است
دکتر قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد و همچنین ابراز تالم و افسوس برای اتفاق تلخ منا گفت: برای به تصویر کشیدن کاری که در دانشگاه خاتم انجام شده‌است به این شعر حافظ اشاره می کنم که می‌فرمایند:
راهی بزن که آهی با ساز آن توان زد شعری بخوان که با آن رطل گران توان زد
بر آستان جانان گر سر توان نهادن گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد
دانشگاه خاتم مصداق این شعر است. کاری که در سال‌های گذشته با نیت صالح مرد بزرگی آغاز شد و پس از آن خداوند این توفیق را به ما در بانک پاسارگاد داد تا همراه و همکار و پشتیبان این دانشگاه باشیم. در نتیجه با خلوص نیت چنین شد که می‌بینید و انشاالله آن طور که عزیزان برنامه‌ریزی کردند شاهد خواهیم بود که در سطح بالاترین کیفیت علمی دنیا، نام دانشگاه خاتم مطرح شود. برای نیل به این مهم، در حال تاسیس مرکزی با عنوان مرکز مطالعات وابسته به دانشگاه خاتم هستیم که کارهای مقدماتی آن آغاز شده است. وی ادامه داد: امیدواریم که به زودی شاهد افتتاح ساختمان دوم دانشگاه باشیم که در فاصله کمی از این ساختمان قرار گرفته‌است. همچنین امیدواریم به زودی بتوانیم ساخت ساختمان پردیس دانشگاه را آغاز کنیم. وی با اشاره به آماری از تعداد دانشجویان و رشته های تحصیلی این دانشگاه ادامه داد: امروز تعداد دانشجویان این دانشگاه بالغ بر ۱۴۵۰ نفر است. در ۳۰ رشته تحصیلی که دو رشته از این ۳۰ رشته در سطح کارشناسی و ۲۸ رشته در سطح کارشناسی ارشد هستند. جالب است بدانید که ما در بانک پاسارگاد ارزیابی‌هایی برای پذیرش و جذب سرمایه انسانی داریم. در واقع ما در این بانک نیروگیری کمتر انجام می‌دهیم و بیشتر نیرویابی مدنظر است. در این فرایند فارغ‌التحصیلان دانشگاه خاتم بسیار موفق‌تر از دانشگاه‌های معتبر کشور، امکان پذیرش در مجموعه گروه مالی پاسارگاد را پیدا کردند. این هم بدون هیچ تبعیضی محقق شده‌است. گروه جذب در بانک‌پاسارگاد تنها بر اساس صلاحیت و شایستگی عمل می‌کند. چرا که اعتقاد داریم سرمایه انسانی، مهم‌ترین سرمایه بانک است و آنچه که در تراز نامه ثبت می شود در واقع دست مایه است. این دقت برای آن است که این سرمایه انسانی همواره پاک، مطهر، بهره‌ور و مولد باقی مانده و حفط شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است به دولت محترم برای توفیقاتش برای به ثمر رساندن برجام و توفیقات ۱+۵ که الحمدالله با هدایت مقام معظم رهبری و بزرگ‌مردان تاریخ این کشور به ثمر رسید، تبریک بگوییم.