جامع خبر:کمیته امداد امام خمینی (ره) طی نامه ای به امضای سید پرویز فتاح رئیس این نهاد، از عملکرد بانک ملی ایران در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی به نیازمندان تقدیر کرد. به گزارش جامع خبراز بانک ملی ایران، در این نامه از مساعدت و همکاری مسئولان و کارکنان بانک ملی ایران در همراهی با […]

جامع خبر:کمیته امداد امام خمینی (ره) طی نامه ای به امضای سید پرویز فتاح رئیس این نهاد، از عملکرد بانک ملی ایران در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی به نیازمندان تقدیر کرد.
به گزارش جامع خبراز بانک ملی ایران، در این نامه از مساعدت و همکاری مسئولان و کارکنان بانک ملی ایران در همراهی با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای خوداتکایی و توانمند سازی خانواده‌های تحت پوشش با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قدردانی شده است.
در بخشی از این نامه آمده است: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌ها برای توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش باعث شده است طی سال‌های ۹۰ تا ۹۳، با پرداخت بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد ریال، ۳۹۷ هزار خانواده، خودکفا و از تحت حمایت این نهاد خارج شوند.
بر این اساس بانک ملی ایران طی چهار سال برنامه پنجم توسعه کشور با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال، زمینه‌ساز اجرای ۱۲۲ هزار طرح و خود کفایی حدود ۸۰ هزار خانوار شده است.
این تسهیلات علاوه بر افزایش درآمد ناخالص ملی موجب کاهش شکاف فقر و نرخ بیکاری، پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و تشویق به مهاجرت معکوس، ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین مددجویان مورد حمایت‏، ایجاد آرامش و نشاط در خانواده ها، ایجاد اعتماد به توانایی های ذاتی و درونی آنها و خودباوری مددجویان تحت پوشش گردیده است.