جمعه, ۱۳ تیر ۱۳۹۹

به منظور ايجاد وحدت رويه؛

دستورالعمل حسابداری کارت اعتباری مرابحه ابلاغ شد

جامع خبر:«دستورالعمل حسابداری کارت اعتباری مرابحه» به منظور ایجاد وحدت رویه، شناسایی و ثبت دقیق رویدادهای مالی مربوط و ارتقای شفافیت صورت‌های مالی مؤسسات اعتباری در بخشنامه ای به شبکه بانکی ابلاغ شد.

به گزارش جامع خبراز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، «دستورالعمل حسابداری کارت اعتباری مرابحه» در بانک مرکزی تدوین و در چهاردهمین جلسه‌مورخ پنجم مهرماه ۹۴ کمیسیون مقررات و نظارت مؤسسات اعتباری به تصویب رسید. در متن ضوابط ابلاغی نیز تصریح شده است، «دستورالعمل حسابداری کارت اعتباری مرابحه» در خصوص قراردادهای کارت مرابحه که از تاریخ چهارم شهریور ۹۴ به بعد منعقد و یا تمدید شده‌اند لازم‌الاجرا بوده و لذا بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند؛ در چارچوب مفاد بندهای (۳۹) و (۴۰) استاندارد حسابداری شماره (۶) با عنوان «گزارش عملکرد مالی»، ثبت‌های حسابداری اصلاحی لازم را وفق مفاد دستورالعمل ابلاغی، در دفاتر خود اعمال کنند.
بر همین اساس از تاریخ اجرایی شدن دستورالعمل جدید، مقررات مغایر با آن از جمله بخشنامه شماره ۹۱٫۲۹۵۰۶ مورخ ۱۳۹۱٫۲٫۱۰، در خصوص «دستورالعمل حسابداری کارت اعتباری بر پایه عقد مرابحه»، موضوع اولین جلسه مورخ ۱۳۹۱٫۱٫۱۶ کمیسیون اعتباری بانک مرکزی منسوخ می شود.
در این بخشنامه بر حسن اجرای آن و نظارت دقیق مقدمات اجرای موارد مطروحه تأکید شده است.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای دستورالعمل حسابداری کارت اعتباری مرابحه ابلاغ شد بسته هستند
  • 64 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.