جامع خبر:مدیرعامل برج میلاد تهران با اشاره به سالروز گشایش یادمان ملی ایرانیان اعلام کرد: همزمان با هفتمین سالروز برج میلاد تهران ویژه برنامه های مسابقات کشوری پله نوردی، سازه های ماکارونی و جشنواره بادبادک ها در بلندترین برج مخابراتی کشور برگزار می شود. به گزارش جامع خبر، علیرضا شریفی با بیان این مطلب افزود: […]

جامع خبر:مدیرعامل برج میلاد تهران با اشاره به سالروز گشایش یادمان ملی ایرانیان اعلام کرد: همزمان با هفتمین سالروز برج میلاد تهران ویژه برنامه های مسابقات کشوری پله نوردی، سازه های ماکارونی و جشنواره بادبادک ها در بلندترین برج مخابراتی کشور برگزار می شود.

به گزارش جامع خبر، علیرضا شریفی با بیان این مطلب افزود: ۱۷ مهرماه سالروز افتتاح یادمان ملی ایرانیان است و همزمان با این روز برج میلاد با همکاری کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی مسابقات کشوری پله نوردی را به منظور تعیین نماینده ایران در مسابقات بین المللی برگزار می کند.

وی با بیان اینکه قرار است از سال آینده مسابقات پله نوردی به صورت بین المللی در برج میلاد تهران برگزار شود، تصریح کرد:این مسابقات در حضور مقامات ورزشی کشور برگزار می شود و به نفرات برتر هدایای نقدی پرداخت خواهد شد.

شریفی درباره نحوه ثبت نام متقاضیان گفت:برای شرکت در این مسابقات افراد متقاضی باید در کوتاه ترین زمان ممکن تعداد یک هزار و ۶۹۳ پله برج میلاد را طی کنند. اعزام یک ورزشکار از هر استان و دو ورزشکار از استان تهران با توجه به استان میزبان، از شرایط اولیه مسابقه است. ورودی مسابقات رایگان و اولویت تایید ورزشکار برای استانها قهرمانان رشته دومیدانی و امادگی جسمانی است. ارائه معرفی نامه از هیات استان، ارائه گواهی سلامت از پزشک هیات استان بهمراه نوار قلب و گواهی از پزشک قلب و عروق، رده سنی بزرگسالان و فقط ورزشکاران ۱۸ تا ۴۰ سال با ارائه اصل و کپی کارت ملی، ۴ قطعه عکس و کارت بیمه ورزشی سال ۱۳۹۴، از جمله شرایط شرکت کنندگان برای برگزاری این مسابقات است.

مسابقات سازه های ماکارونی ویژه دانش آموزان

مدیرعامل برج میلاد تهران همچنین به برگزاری مسابقات سازه های ماکارونی (SBC) ویژه دانش آموزان اشاره کرد و گفت: برج میلاد تهران سازه ای است که تمامی قسمت های آن توسط مهندسان ایرانی ساخته شده است و این سازه به عنوان یادمان ملی ایرانیان باید برای نسل های بعدی باقی بماند. بر همین اساس تصمیم گرفته شد برای معرفی برج میلاد به دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز کشور اولین دوره مسابقات کارگاهی سازه های ماکارونی ویژه دانش آموزان در برج میلاد برگزار شود.

وی ادامه داد: پل ماکارونی (SBC) به سازه هایی اتلاق می شود که مصالح استفاده شده در آنها تنها ماکارونی و چسب است ، این سازه ها در مقیاس کوچکتر نسبت به سازه های واقعی طراحی وساخته می شوند . ماکارونی به این علت انتخاب شده که از نظر رفتاری مانند فولاد عمل میکند و مقیاس آن ١/٢٠٠ فولاد میباشد.

شریفی با بیان اینکه تاکنون دو دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی به صورت دانش آموزی و دانشجویی در برج میلاد برگزار شده است، تصریح کرد: سومین دوره این مسابقات را همزمان با سالگرد افتتاح برج میلاد تهران در فضایی گرم و پرهیجان برگزار خواهیم کرد.

به گفته مدیرعامل برج میلاد تهران این مسابقات طی دو روز ویژه دانش آموزان دختر و پسر در برج میلاد تهران خواهد بود که روز یکشنبه ۱۹ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۲ ویژه دانش آموزان دختر و دوشنبه ۲۰ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۲ ویژه دانش آموزان پسر در برج میلاد تهران برگزار می شود و در نهایت جوایز ویژه نقدی به گروه های برتر اول تا سوم اهدا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، گروه های دانش آموزی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر برای نحوه حضور در این مسابقات با شماره ۸۵۸۵ تماس حاصل فرمایند.

جشنواره بادبادک ها بر فراز برج میلاد

شریفی همچنین به همزمانی سالروز برج میلاد تهران با روز خانواده اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه برنامه های برج میلاد تهران از زمان افتتاح خانواده محور بوده است، تصمیم بر آن شد تا امسال همزمانی سالگرد برج میلاد و روز خانواده را جشن بگیریم. به همین مناسبت برج میلاد تهران در روز ۱۷ مهر ماه میزبان خانواده ها خواهد بود و جشنواره بادبادک ها ، ورزش های تفریحی و خانوادگی برای آنها برگزار می شود.