جامع خبر: نسل جدید قلم با نام تجاری (FOREVER) به معنای قلمی که تا ابد می نویسد به بازار ایران رسید. نوک قلم ویژگی منحصر به فرد این قلم محسوب می شود که در دانشگاه ناپولی ایتالیا و با علم نوین نانو تکنولوژی اختراع و تولید می شود. به گزارش جامع خبرمهندس گلستانی گفت:این قلم […]

جامع خبر: نسل جدید قلم با نام تجاری (FOREVER) به معنای قلمی که تا ابد می نویسد به بازار ایران رسید. نوک قلم ویژگی منحصر به فرد این قلم محسوب می شود که در دانشگاه ناپولی ایتالیا و با علم نوین نانو تکنولوژی اختراع و تولید می شود.

به گزارش جامع خبرمهندس گلستانی گفت:این قلم اثری همچون مداد روی کاغذ دارد و قرن ها می توان با آن نوشت.انگیزه اصلی این اختراع کاهش قطع درختان برای تولید مداد و نیز کاهش آلاینده های صنعتی ناشی از تولید خودکار و مداد در محیط زیست می باشد. حتی کاغذ دفترچه ای که در کنار یکی از این قلم ها به نام CLIP استفاده شده از پودر سنگ ساخته شده تا با ورود این قلم به بازار حداقل آسیب به محیط زیست برسد.
این ابتکار نوین با طراحی شرکت PININFARINA که طراح مشهور ترین خودروهای اسپرت دنیاست به بازار عرضه گردیده . بدنه قلم بصورت دست ساز و توسط استاد کاران ماهر در ایتالیا ساخته شده است، به طوری که از مواد طبیعی ساخته شده و از مواد شیمیایی به دور است.
وی افزود:آلیاژ به کار رفته در نوک این قلم، اترگراف نام دارد و مانند گرافیت نوک مداد بر روی کاغذ اثر می گذارد. بنابر گفته سازندگان، این قلم ابدی است چرا که مانند مداد به تراشیدن نیاز ندارد و همچنین مانند خودکار جوهرش تمام نمی شود.
این قلم که پیش از این تنها در یک نوع ساخته می شده و وارداتی نیز به ایران نداشته است، حال در طرح های متنوع تولید شده که جوابگوی سلایق و کاربرد های گوناگون است که تمام این طرح ها در حال حاضر در فروشگاه های معتبر تحریر در سطح کشور در تیراژ بالا در دسترس مشتریان قرار گرفته است.
گفتنی است علاقمندان برای بازدید از طرح های مختلف این قلم می توانند به آدرس www.giftset.co مراجعه کنند.