جامع خبر:قائم مقام شرکت ملی حفاری با اشاره به امضای تفاهم نامه اولیه با شرکت انی ایتالیا به منظور توسعه همکاری های دو جانبه در صنایع حفاری، گفت: ایران آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی در صنایع حفاری نفت و گاز به عراق است. به گزارش جامع خبرمحمد رضا تاکایدی با اشاره به انجام مذاکرات […]

جامع خبر:قائم مقام شرکت ملی حفاری با اشاره به امضای تفاهم نامه اولیه با شرکت انی ایتالیا به منظور توسعه همکاری های دو جانبه در صنایع حفاری، گفت: ایران آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی در صنایع حفاری نفت و گاز به عراق است.

به گزارش جامع خبرمحمد رضا تاکایدی با اشاره به انجام مذاکرات گسترده در حوزه افزایش تبادل دانش فنی با عراق در حوزه صنایع حفاری نفت و گاز، افزود: در حال رایزنی برای انجام فعالیت های دیگر در حوزه حفاری در شمال و جنوب عراق هستیم اما با توجه شرایط کنونی عراق این کار کمی مشکل است.

قائم مقام شرکت ملی حفاری ایران با اعلام اینکه پیش بینی می شود تا چند ماه آینده مذاکرات با طرف عراقی به منظور امضای قراردادهای جدید در حوزه صنایع حفاری قطعی و نهایی شود، تصریح کرد: علاوه بر این در حال حاضر با چند شرکت ترکیه ای بر اساس تخصص خود برای انجام پروژه های حفاری هم به صورت اجاره دکل و هم به صورت پروژه های کلید در دست مذاکره کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه تبادل دانش فنی و بحث آموزش با شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت عراق مذاکراتی انجام گرفته است، بیان کرد: براین اساس شرکت ملی حفاری ایران به منظور توسعه همکاری ها با شرکت ملی نفت عراق اعلام آمادگی کرده است.

تاکایدی با اشاره به جذابیت بازار انرژی ایران برای شرکت های اروپایی، افزود: شرکت ملی حفاری ایران با شرکت های اروپایی همچون ENI و سایپم ایتالیا مذاکراتی را آغاز کرده و در این مذاکرات، تفاهم نامه ای نیز مبادله شده است.

وی با یادآوری اینکه پیش بینی می شود نتایج مذاکره با شرکت انی و سایپم ایتالیا بزودی با مدیریت ارشد این دو شرکت نهایی شود، تاکید کرد: شرکت ملی حفاری ایران به منظور اجرای پروژه های حفاری در ایران و در خارج از کشور به صورت مشارکتی با این دو شرکت ایتالیایی اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش شرکت ملی نفت، قائم مقام شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه علاوه بر این با یک شرکت معتبر آلمانی در خصوص ارائه خدمات حفاری، جذب سرمایه، تبادل تکنولوژی و دانش فنی با هماهنگی شرکت ملی نفت ایران طی جلسات متعددی مذاکره کرده ایم، خاطرنشان کرد: در نهایت موافقت کردند چه در زمینه انجام عملیات حفاری و چه در زمینه تعمیرات و بازسازی و تعمیرات اساسی تجهیزات صنعت حفاری با ایران همکاری کنند.