جامع خبر:ایسوس به عنوان اولین برند، نوت بوک های مجهز به پلتفرم Sky Lake را روانه بازار کرد به گزارش جامع خبرایسوس به تازگی چندین مدل جدید و ارتقا یافته از سری های K را معرفی نموده که مجهز به نسل ششم پردازنده های اینتل می باشند. این پلتفرم جدید اینتل معروف به Skylake نوعی […]

جامع خبر:ایسوس به عنوان اولین برند، نوت بوک های مجهز به پلتفرم Sky Lake را روانه بازار کرد

به گزارش جامع خبرایسوس به تازگی چندین مدل جدید و ارتقا یافته از سری های K را معرفی نموده که مجهز به نسل ششم پردازنده های اینتل می باشند. این پلتفرم جدید اینتل معروف به Skylake نوعی انقلاب در زمینه دستگاه های قابل حمل محسوب می شود.

ایسوس به تازگی مدل های جدیدی از خانواده محصولات نوت بوک را معرفی نموده است که آخرین نسل از پلتفرم اینتل و همچنین نوآوری های خاص خود مجهز است. نوت بوک K556UB و K556UF از خانواده سری K این شرکت می باشند که به تازگی معرفی شده اند. اما از مهمترین ویژگی های این مدل ها می توان به تجهیز شدن آنها به جدیدترین پلتفرم اینتل با نام Sky Lake و پردازنده های نسل ششم این شرکت می باشد. این پلتفرم به نوعی انقلابی در دستگاه های قابل حمل می باشد که در نهایت از ۳۰% کارآیی بیشتر و در عین حال ۱۵% مصرف انرژی کمتر بهره می برد. این موضوع باعث خواهد شد تا حجم باتری ها کم شده در نهایت وزن و ابعاد دستگاه ها نیز کم تر شده است.

از دیگر بهبود های چشم گیر در این سری می توان به افزایش کارایی پردازنده گرافیکی Intel اشاره نمود که به واسط آن شما کمتر از کارت گرافیک دوم استفاده خواهید نمود. اولین نکته در مورد این پردازنده گرافیکی پشتیبانی از ۳ نمایشگر با وضوح تصویر ۴K به صورت همزمان می باشد که نشان از توان بالای این پردازنده ها دارد.

طبق اعلام ایسوس این مدل های جدید به پردازنده های Core i5/i7 مجهز خواهند بود و کد پردازنده های آنها با شماره ۶ شروع خواهند شد و نام آنها همچنان Core i باقی خواهد ماند با این تفاوت که سری موازی نسل ششم پردازنده های اینتل با تنها ۴.۵ W مصرف انرژی با نامهای Core M7/M5/M3 در سری UX305 به بازار ایران معرفی خواهند شد. حداقل میزان RAM در این مدل ها برابر با ۶ گیگابایت خواهد بود که تا ۱۶ گیگابایت قابل ارتقا می باشد.

ایسوس از تکنولوژی انحصاری خود با نام ASUS Eye Care در صفحه نمایش سری K استفاده نموده است. فناوری که به ادعای ایسوس ۳۳% بیشتر از چشم کاربر محافظت می نماید. همچنین تمامی این مدل های مجهز به فناوری SonicMaster می باشند .این تکنولوژی باعث بهبود کیفیت صدا می شود و به همراه تکنولوژی ASUS AudioWizard که شامل ۶ تنظیم مختلف جهت بهبود صدا می باشد، می تواند تجربه جدیدی را در زمینه صدای نوت بوک در اختیار کاربران بگذارد.

در زمینه طراحی نیز ایسوس به مانند همیشه خلاقانه عمل نموده برا ی این سری بسته به مدل ۳ نوع کاور با رنگ ها و طرح های مختلف معرفی نموده است. فناوری ASUS IceCool از دیگر مواردی می باشد که ایسوس به این سری اضافه نموده است. فناوری که دمای دستگاه را مابین ۲۸ الی ۳۵ درجه سانتیگراد حفظ می نماید، . این بدان معنی می باشد که کاربر همیشه دمایی کمتر از دمای بدن خود را حس خواهد نمود.

ASUS این مدل ها را مجهز به باتری های لیتیوم-پلیمر نموده است. این نوع باتری ها از ۲.۵ برابر عمر بیشتر نسبت به باتری های لیتیوم-یون برخوردار می باشند و از تعداد سیکل بالاتری در زمینه شارژ برخوردار می باشند. یکی دیگر از مواردی که به این مدل ها اضافه شده USB Type-C می باشد. به واسطه این فناوری کاربران می توانند سرعت انتقال اطلاعات معادل ۵Gbit/s را تجربه نمایند و این یعنی سرعتی معدل ۱۰ برابر بیشتر نسبت به USB 2.0.